Католицька Пасха 2020: дата святкування і традиції християн Західного обряду

Автор: Шевченко Лилия

Католики і православні християни відзначають Великдень 2020 в різні дні. Чому виникла плутанина в датах і які традиції християн Західного обряду вчиняються в день Світлого Христового Воскресіння?

Католицька Пасха 2020: дата святкування і традиції християн Західного обряду - today.ua

Католицька церква Великдень у 2020 році буде святкувати в неділю, 12 квітня, тоді як Православна церква – 19 квітня. Різниця в датах виникла із-за того, що католики і православні дотримуються різних систем літочислення.

Варто зазначити, що християнські конфесії дотримуються ще й різних традицій, які вважають виключно правильними.

Насамперед, відмінності починаються ще під час Великого посту, який у православних дуже строгий, у католиків же цей період очищення проходить в більш м'якій формі, з меншим числом обмежень у харчуванні. Якщо християни Східного обряду повністю відмовляються від їжі тваринного походження, то католики не їдять м'яса лише по середах, п'ятницях і в день Страсної п'ятниці. Маленьким дітям, підліткам, вагітним жінкам, хворим людям, а також мандрівникам дозволяється не постити зовсім. Крім того, якщо католик приходить в гості, де господарі не постять, то він може відступити від посту і їсти всі страви, якими його пригощають.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Католицька Пасха 2020: дата святкування і традиції християн Західного обрядуУ католиків багато обрядів і традицій пов'язано зі Страсним тижнем. Так, у середу, коли Юда Іскаріот зрадив Ісуса Христа за 30 срібняків, Католицька церква іменує «Попелястою». В цей день у католиків прийнято каятися у своїх гріхах, деякі при цьому посипають голову попелом від спалених гілок верби, які залишилися після торішньої Вербної неділі.

В Пасхальне триденство, що включає Великий четвер, Велику п'ятницю і Велику суботу, католики згадують Таємну вечерю, Смерть на хресті, перебування в гробниці і Воскресіння. Пасхальне триденство починається в Страсний четвер з Меси Вечері Господньої, а закінчується Другою Вечірньою в день Світлого Воскресіння.

На відміну від християн Східного обряду, Католицька церква проводить великодню службу вранці в суботу, освячують воду і вогонь. Після закінчення служби люди приносять додому освячені палаючі свічки, запалюють від них великодні свічки, а освяченою у храмі водою вмиваються. Віск і вода, принесені з храму в цей день, вважаються чудодійними.

Головним символом Католицької Пасхи вважаються крашанки, а не паски і сирна паска, як в Православ'ї. Пофарбованими яйцями прийнято обмінюватися з близькими, а також грати з ними в традиційні ігри.

До святкового столу на Великдень католики готують яєчню, омлет, яйця бенедикт, запікають ягня, печуть здобний хліб.

В суботній день перед Великоднем священики ходять по домівках парафіян своїх церков і освячують ритуальну їжу.

Католицька Пасха 2020: дата святкування і традиції християн Західного обрядуПасхальний кролик – ще один символ Католицької Пасхи. Віруючі вважають, що цей символ приносить процвітання.

У Світлу Неділю католики приймають гостей, молодь традиційно ходить по хатах з великодніми піснями та привітаннями. Великдень католики святкують цілий тиждень. Віруючі кожен день ходять в храм, багато моляться і читають Біблію.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому у католиків заборонено у Великодній тиждень влаштовувати веселі і галасливі вечірки, в деяких країнах заборону затверджено на законодавчому рівні, а його порушник ризикує заплатити штраф.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Православна церква переносить святкування Великодня 2020 на іншу дату. Коли християни Східного обряду зможуть відвідати богослужіння?

Головне