Фахівці закликають уважно ставитися до вибору кімнатних рослин, особливо якщо в будинку є маленькі діти, літні люди і алергіки. Для них співіснування на одній житловій площі з деякими видами квітів у горщиках вкрай небезпечно для здоров'я.
Азалія
Неймовірно красиве рослина, його пишне цвітіння зачаровує різноманітністю відтінків. Однак медики не рекомендують тримати в будинку азалію. Справа в тому, що в листках рослини міститься речовина, що відноситься до нейротоксинів. Потрапляючи на шкіру, викликає сильний свербіж і висипання.
Але і це ще не все. Азалія чудово пахне, її аромат настільки інтенсивний, що відчувається у всьому будинку. В результаті головний біль, рясна сльозотеча, риніт, першіння в горлі починають дошкуляти людям, схильним до алергічних реакцій.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Каланхое
Традиційно його відносять до цілющих рослин, тому складно знайти будинок, де немає каланхое. Тим не менш, сік цієї красивої квітки здатний стати причиною гострої алергічної реакції. Це може бути кропив'янка на шкірі або набряк дихальних шляхів, якщо сік потрапив на слизові оболонки рота, носа, очей.
Герань
Ще одна з найпопулярніших кімнатних рослин. Цвіте шикарно, листочки пахнуть дивовижно, за рахунок того, що містять ефірні олії. Виділяючись в навколишнє середовище ці летючі речовини очищають і знезаражують повітря, відлякують мух і комарів. Але не дивно, що є люди, які ненавидять аромат кущів герані. У багатьох алергіків квітка викликає повний спектр неприємних реакцій: від кропив'янки до бронхіту.
Агава
Агава – одна з найпопулярніших рослин у народній медицині. Соком її м'ясистих листків лікують хвороби опорно-рухового апарату, з нього готують знамениту текілу.
Але горе тим, у кого є індивідуальна непереносимість речовин, що містяться в м'якоті агави. Крапля соку, що потрапила на шкіру або слизові, здатна викликати не тільки свербіж і висипання, але навіть опіки.
Брунфельсія
Розкішна кімнатна рослина, під час цвітіння воно покривається красивими бузковими квітами з чудовим ніжним ароматом. Відноситься брунфельсія до сімейства пасльонових, як і картопля з помідорами. І так, практично вся наземна частина кущика містить отруйні речовини. У стеблах, листках, квітках і плодах у великій кількості присутні небезпечні для людини і тварин токсини.
Нейротоксичну дію брунфельсії відчули на собі багато алергіків. Варто відзначити, що і здорові люди, при попаданні всередину соку рослини, страждали сильним отруєнням. Це аж ніяк не означає, що хтось цілеспрямовано жував листя і плоди брунфельсії. Достатньо лише пересадити квітку, а потім не вимити руки з милом. Токсичні речовини неодмінно потраплять в організм.
До речі, деякі кімнатні рослини, хоч і зовсім не отруйні, є справжніми зеленими вампірами. Біоенергетики рекомендують якнайшвидше від них позбутися.