Як посмажити картоплю, щоб вона вийшла хрусткою та з золотистою скоринкою

Автор: Леся Ловіцька

Смажена картопля – проста, доступна і смачна страва. Але далеко не завжди вдається отримати хрумкий гарнір з золотистою скоринкою. Є секрети приготування картоплі, які знають далеко не всі.

Як посмажити картоплю, щоб вона вийшла хрусткою та з золотистою скоринкою - today.ua

Секрети підготовки овочу

Картопля під час термічної обробки може розвалюватися, особливо якщо в ній багато крохмалю. Тому досвідчені кухарі рекомендують замочити очищену і нарізану картоплю у воді. 20 хвилин буде достатньо для того, щоб під час смаження коренеплід не перетворився на пюре.

Вимочену картоплю не можна відразу відправляти в сковороду з олією. Потрібно промокнути його паперовим рушником або залишити в ситі, щоб прибрати зайву вологу і при смаженні відразу почала утворюватися рум'яна скоринка. В іншому випадку картопля пригорятиме.

Особливості смаження картоплі

Важливо обрати якісну рослинну олію – рафіновану та без запаху. Перші 5-7 хвилин потрібно смажити картоплю на сильному вогні, а потім перевернути овоч для рівномірного приготування з усіх сторін.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Постпред України в ООН натякнув на знищення Керченського мосту у 2024 році

Потім потрібно зменшити вогонь і продовжити готувати. Не слід накривати сковорідку кришкою, інакше хрусткою картопля точно не буде. Кілька разів перемішайте її, але не соліть. Інакше вона вбере в себе більше олії, ніж потрібно, і стане пухкою.

Як посмажити картоплю, щоб вона вийшла хрусткою та з золотистою скоринкою

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Сіль, перець та інші спеції, зелень та часник потрібно додавати за кілька хвилин до готовності. Так аромати краще збережуться і картопля стане більш апетитною.

Нагадаємо, як смачно приготувати картоплю по-селянськи у духовці. Страва виходить нежирною та з золотистою скоринкою, як на сковорідці. При цьому вона буде точно кориснішою за смажену.