Глави МЗС Вірменії і Азербайджану домовилися про перемир'я в Нагірному Карабасі

Переговори між главами МЗС Вірменії і Азербайджану за посередництва Росії завершилися. Зустріч відбулася в Москві і тривала рівно 11 годин. Про що сторонам вдалося домовитися?

Глави МЗС Вірменії і Азербайджану домовилися про перемир'я в Нагірному Карабасі - today.ua

У переговорах в Москві брали участь міністри закордонних справ Азербайджану, Вірменії та Росії. За результатами зустрічі було підписано документ, яким передбачається зупинка гарячої фази конфлікту між Баку і Єреваном за територію Нагірного Карабаху.

Так, було вирішено, що з обох сторін буде припинено ведення вогню. Відбутися це повинно в полудень суботи, 10 жовтня 2020 р. Відразу після зупинки бойових дій планується відкритий обмін полоненими й тілами загиблих.

Другий етап досягнення миру в Нагірному Карабасі має на увазі початок переговорів про мирне врегулювання ситуації, що виникла.Глави МЗС Вірменії і Азербайджану домовилися про перемир'я в Нагірному Карабасі Баку і Єреван взяли на себе зобов'язання дотримуватися базових принципів рішення карабаського конфлікту в рамках Мінської групи ОБСЄ. В ході подальших переговорів між Вірменією і Азербайджаном посередником виступатиме Мінська група ОБСЄ.

Відзначимо, що з 27 вересня 2020 року, між Вірменією і Азербайджаном спалахнув новий виток військового конфлікту в Нагірному Карабасі. Баку за сприяння Анкари почав наступальну операцію з метою повернути під свою юрисдикцію території, які були захоплені вірменськими військами тридцять років тому.

Нагадаємо, раніше президент Азербайджану заявив, що в нагірно-карабахський конфлікт втрутилася ще одна країна. Кого звинуватив Ільхам Алієв в переправленні бойовиків для ведення бойових дій на боці Єревана?