Усі слідчі органи, які б мали розслідувати розкрадання в оборонній сфері, знали про нього і закривали справи за хабарі. Про це йдеться у четвертій частині проекту "Наші гроші" з Денисом Бігусом.
Журналісти стверджують, що у Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, Державній фіскальній службі та Національному антикорупційному бюро неодноразово відкривали кримінальні провадження щодо махінацій групи Жукова-Гладковського. Проте далі ці справи не йшли. Вони або закривалися, або зникали.
За даними журналістів, за рік було відкрито три кримінальних провадження. У першому провадженні засудили фіктивну директорку, друге – відправили до фіскалів перевіряти податки, а під час розслідування третього правоохоронці дійшли навіть до обшуків в "Укроборонпромі". Однак як стверджують журналісти, пізніше прокуратура взялась "зачищати сліди".
Правоохоронці розслідували діяльність, зокрема, фірми "Оптимумспецдеталь", яка була задіяна у масштабних корупційних схемах.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Саме через цю компанію син екс-члена Ради нацбезпеки і оборони Ігор Гладковський разом із партнерами (Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою) заробляли на контрабандних деталях із завищеними цінами.
Як свідчить їх листування, підприємці часто давали хабарі правоохоронцям. Здебільшого, йшлось про 10-20 тисяч доларів за раз. Серед документів є, наприклад, спілкування Рогози із співробітником СБУ Дмитром Москаленком про суми хабарів та кримінальні справи.
Про підозрілий бізнес на оборонці знали також у НАБУ. Зокрема, у 2016 році НАБУ в рамках розслідування іншого провадження внесло "Оптимумспецдеталь" до переліку фіктивних фірм.
Після цього один із підприємців Віталій Жуков в особистому листуванні обурюється діями бюро і каже, що перший заступник глави відомства Гізо Углава має написати листа про помилку слідства. Згодом НАБУ видало "Оптимумспецдеталь" довідку про те, що її не включали до фіктивних.
https://youtu.be/_OnozZhvXt8
Today.ua повідомляв, що проти "Укроборонпрому" порушено 480 кримінальних проваджень та пред’явлено 120 звинувачень. Генпрокурор Юрій Луценко розкрив корупційну схему, яка виникла під час розкрадань в "Укроборонпромі".