ПЦУ засудила проведення собору УПЦ КП і готова відлучити Філарета від церкви

163
ПЦУ засудила проведення собору УПЦ КП і готова відлучити Філарета від церкви - today.ua
Loading...

Православна церква України (ПЦУ) від імені Епіфанія застерегла почесного патріарха Філарета від проведення собору Київського патріархату і попередила, що участь у ньому означатиме розкол. Всім ієрархам настійно рекомендується відмовитися від участі в “соборі” Філарета, який запланований на 20 червня, адже його проведення є незаконним. Про це повідомили в прес-службі ПЦУ.

“Самовільне і нестатутне проведення зборів невизначеною групою неуповноважених осіб з присвоєнням цим зборам назви "Собору" буде означати церковне розділення і відокремлення організаторів та учасників таких зборів від Православної церкви України з усіма канонічними і юридичними наслідками”, – сказано на сайті ПЦУ.

Православна церква підкреслила, що Філарет не має права одноособово скликати “Помісний Собор УПЦ КП” ні за статутом Православної церкви України, ні навіть за припиненим статутом УПЦ КП. Такі дії можуть призвести до відлучення його від церкви.

“Всіх ієрархів, духовенство і віруючих, що бажають добра Церкві та України, закликаємо не брати ніякої участі в заходах і діях, які руйнують єдність помісної Православної церкви”, – сказав глава ПЦУ Епіфаній.

Прес-служба церкви нагадує, що УПЦ КП як окреме релігійне об’єднання припинила свою діяльність шляхом об’єднання і приєднання до ПЦУ, яка має повноцінний статус автокефалії, тобто повної адміністративної незалежності.

Священики зазначають, що томос про автокефалію принципово не відрізняється від ряду подібних томосів, наданих у минулому іншим помісним церквам. Про умови його отримання стало відомо ще в грудні 2018 року.

Нагадуємо, почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет заявив, що не приймає томос Вселенського патріарха Варфоломія, так як не був ознайомлений з текстом документа напередодні його отримання. У зв’язку з цим Філарет оголосив про скликання помісного собору 20 червня, на якому хоче визнати рішення собору 15 грудня 2018 року і томос про автокефалію Української православної церкви недійсними.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій підтримав розвиток Православної церкви під проводом митрополита Епіфанія, а з позицією Філарета з відновлення Київського патріархату він не погодився.

Перейменування “Сватів” виявилося гучною “качкою”
У ЗМІ з’явилася інформація про те, що серіал “Свати” збираються перейменувати. Нібито сьомий сезон популярного серіалу повинен вийти під новою назвою “Золовка”. Російський актор Федір...
По-літньому тепло: синоптики розповіли, якою буде погода в неділю
Ледь не самий теплий жовтень за 134 років видався цього року в Україні. Прогноз погоди на неділю, 20 жовтня, продовжує радувати українців. Заступник начальника відділу...
Як збільшити кредитний ліміт у ПриватБанк: розкрили хитрощі
ПриватБанк відреагував на скаргу клієнта Приват24 на сайті Мінфіну про те, що банк не хоче підвищувати кредитний ліміт. Фінансова установа звернула увагу українців на те,...
Київстар збільшив швидкість мобільного інтернету: що потрібно знати абонентам
Один із найбільших українських мобільних операторів Київстар став лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні. Такі дані оприлюднила міжнародна компанія Ookla, яка проаналізувала майже 1,6...