ПЦУ засудила проведення собору УПЦ КП і готова відлучити Філарета від церкви

Православна церква України (ПЦУ) від імені Епіфанія застерегла почесного патріарха Філарета від проведення собору Київського патріархату і попередила, що участь у ньому означатиме розкол. Всім ієрархам настійно рекомендується відмовитися від участі в "соборі" Філарета, який запланований на 20 червня, адже його проведення є незаконним. Про це повідомили в прес-службі ПЦУ.

ПЦУ засудила проведення собору УПЦ КП і готова відлучити Філарета від церкви  - today.ua

"Самовільне і нестатутне проведення зборів невизначеною групою неуповноважених осіб з присвоєнням цим зборам назви «Собору» буде означати церковне розділення і відокремлення організаторів та учасників таких зборів від Православної церкви України з усіма канонічними і юридичними наслідками", - сказано на сайті ПЦУ.

Православна церква підкреслила, що Філарет не має права одноособово скликати "Помісний Собор УПЦ КП" ні за статутом Православної церкви України, ні навіть за припиненим статутом УПЦ КП. Такі дії можуть призвести до відлучення його від церкви.

"Всіх ієрархів, духовенство і віруючих, що бажають добра Церкві та України, закликаємо не брати ніякої участі в заходах і діях, які руйнують єдність помісної Православної церкви", - сказав глава ПЦУ Епіфаній.

Прес-служба церкви нагадує, що УПЦ КП як окреме релігійне об'єднання припинила свою діяльність шляхом об'єднання і приєднання до ПЦУ, яка має повноцінний статус автокефалії, тобто повної адміністративної незалежності.

Священики зазначають, що томос про автокефалію принципово не відрізняється від ряду подібних томосів, наданих у минулому іншим помісним церквам. Про умови його отримання стало відомо ще в грудні 2018 року.

Нагадуємо, почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет заявив, що не приймає томос Вселенського патріарха Варфоломія, так як не був ознайомлений з текстом документа напередодні його отримання. У зв'язку з цим Філарет оголосив про скликання помісного собору 20 червня, на якому хоче визнати рішення собору 15 грудня 2018 року і томос про автокефалію Української православної церкви недійсними.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій підтримав розвиток Православної церкви під проводом митрополита Епіфанія, а з позицією Філарета з відновлення Київського патріархату він не погодився.

Нафтогаз заблокував дешевий тариф на газ
У Нафтогазі змушені були виправдовуватися за скасування дешевих тарифів на газ в літній період. Українських споживачів позбавили права вибору і переве...
Пожежа на Новій пошті: поблизу Києва згоріли сотні посилок
Нова пошта приходить до тями від стресу, який їй довелося пережити цим суботнім ранком. На території одного з відділень Нової пошти загорівся автомобі...
Тіна Кароль підробляє продажем свічок у формі своєї фігури
Українська співачка Тіна Кароль здивувала шанувальників пропозицією купити свічки, форма яких повністю повторює фігуру зоряної красуні. На своїй ст...
В Україні зросла ціна на газ: скільки тепер коштує кубометр
В Україні зросла ціна на газ, який надходить до нас з-за кордону. У травні його вартість виросла в порівнянні з квітнем на 13,6%. А в квітні його ціна...
Більше 20 років разом: Святослав Вакарчук повідомив про розлучення з дружиною
Лідер гурту “Океан Ельзи“ і політик Святослав Вакарчук розлучився з дружиною. Музикант повідомив про це у своєму Facebook. Святослав Вакарчук пише,...