Філарет зі скандалом відмовився від Томосу і скликає собор УПЦ КП

61
Філарет зі скандалом відмовився від Томосу і скликає собор УПЦ КП - today.ua

Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет заявив, що не приймає  Томос Вселенського патріарха Варфоломія, та скликає помісний православний собор Київського патріархату, незважаючи на заборону статуту ПЦУ. За його словами, він не був ознайомлений із текстом Томоса напередодні його отримання, тому не збирається виконувати вимоги документа. Така заява прозвучала на форумі “За Українську Православну Церкву! За Київський Патріархат!”.

“Якби ми знали зміст, то 15 грудня то не голосували б за автокефалію. Бо нам не потрібно переходити з однієї залежності під іншу. Московський патріархат служить інтересам Москви, ПЦУ служить грекам. А хто служитиме Україні?”, — заявив Філарет.

За словами Філарета, тільки так він зможе “зберегти Київський патріархат. Він хоч буде і маленьким, але виросте у велику церкву”.

“Ми скликаємо помісний собор, на якому не затвердимо рішення того собору, який був 15 грудня 2018 року (Помісного собору УПЦ КП 15 грудня, який ухвалив рішення про саморозпуск задля входження в ПЦУ – Ред.). Значить, він для нас не є обов’язковим. Цим ми покажемо, що Київський патріархат був, є і буде. Собор ми скликаємо на 20 червня”, — сказав патріарх.

Також учасники сьогоднішнього форума затвердили звернення до президента Володимира Зеленського з проханням “підтримати Українську православну церкву — Київський патріархат від будь-якого посягання”.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій підтримав розвиток Православної церкви України під керівництвом митрополита Епіфанія, а з позицією Філарета щодо відновлення Київського патріархату він не погодився.

Раніше Today.ua повідомляв, що Філарет в черговий раз звинуватив предстоятеля ПЦУ Епіфанія у порушенні православних традицій і канонів.

загрузка...