ПриватБанк став фігурантом справи про нарахування клієнту подвійних відсотків за невиплачений кредит. Київський апеляційний суд встав на сторону відповідача, зазначивши, що право кредитодавця нараховувати передбачені договором відсотки за користування кредитом і обумовлену неустойку припиняється після закінчення визначеного цим договором терміну кредитування, або в разі пред'явлення до позичальника вимоги відповідно до частини другої статті 1050 ЦК України.
"Жителю Київської області було надано позику на загальну суму 220 тис. грн., з яких було погашено менше половини, і залишився борг у розмірі 134,6 тис. грн. Банк нарахував на цю суму 276,3 тис. грн. відсотків і 404,6 тис. грн. пені. В результаті загальна сума заборгованості склала 815,5 тис. грн", - сказано в рішенні суду.
За словами адвоката Ростислава Кравця, як тільки ПриватБанк почав вимагати дострокового погашення кредиту, він тут же стягнув заставу. Людей виселили з будинку. Коли банк зрозумів, що продати нерухомість непросто, і гроші відразу повернути не вийде, то тут же подав ще один позов, щоб нарахувати на суму заборгованості нові відсотки.
В Апеляційному суді пояснили, що не можна подавати по кілька позовів на один і той самий борг. Особливо після закінчення строку договору та терміну позовної давності. За законодавством передбачається, що один кредит — один позов.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Впевнений, що таку позицію видасть і Верховний суд, якщо банк піде далі — ЗС вже видавав аналогічні правові позиції. У тому числі і на адресу ПриватБанку. Якщо раніше позицію держбанку можна було назвати просто некваліфікованою, то тепер це прямий тиск на позичальників, що БП-ВС пора звернути увагу і зробити відповідні висновки", - сказав адвокат.
Раніше повідомлялося, що клієнтка ПриватБанку стала жертвою аферистів, які списали з її картки гроші в той час, коли вона перебувала за кордоном.