”Припиняйте свинство!”: ПриватБанк нараховує клієнтам непрохані кредитні ліміти

3427
"Припиняйте свинство!": ПриватБанк нараховує клієнтам непрохані кредитні ліміти - today.ua
Loading...

ПриватБанк в односторонньому порядку підвищує суми раніше відкритих кредитних лімітів або нараховує їх клієнтам, які кредитами до цього не користувалися. Кількість таких випадків стрімко зростає, і громадяни масово звертаються з такими скаргами в службу підтримки, а також пишуть про свій гіркий досвід у соцмережах.

У ПриватБанку пояснили, в яких випадках клієнтам можуть змінити кредитний ліміт і що потрібно робити в таких випадках.

“Без попереднього замовлення та попиту про підтвердження кредитні ліміти нараховуються клієнтам одного з найпопулярніших продуктів ПриватБанку — власникам карт "Універсальна". По кредитним лімітам банку є 55-денний безпроцентний період, після закінчення якого банк нараховує відсотки тільки за ту суму кредиту, яка фактично використана. Таким чином, збільшення ліміту жодним чином не призводить до зростання зобов’язань клієнта перед банком”, — повідомили у фінустанові.

Технічно кредитний ліміт — це не кредит, а овердрафт. Грубо кажучи, банк дозволяє клієнту йти по своїй карті у мінус до якоїсь граничної суми. У випадку з "Універсальними" картами ПриватБанку, гранична сума найчастіше становить 50 000 грн (75 000 для власників карток "Універсальна GOLD"). При цьому відсотки на кредитні кошти не нараховуються у разі своєчасного погашення від’ємного балансу.

Часто користувачі залишаються незадоволені тим, що кредитний ліміт може пройти непоміченим для них. ПриватБанк зазвичай повідомляє про його нарахування за допомогою push-повідомлень в Приват24, іноді поштою або по телефону. Але буває і так, що ці повідомлення з різних причин до клієнта не доходять. Таким чином він мимоволі стає користувачем кредиту, навіть не підозрюючи про це.

“Універсальна" — це кредитна карта і на неї можуть надавати кредит на розсуд банку. Якщо людина активно користується карткою "Універсальна", вчасно гасить заборгованість за кредитом, то з великою ймовірністю вона опиниться в переліку клієнтів, яким ПриватБанк запропонує автоматично збільшити ліміт”, — повідомили представники ПриватБанку.

Раніше Today.ua повідомляв, що на клієнта ПриватБанку повісили борг в сумі 20 тис. гривень за використання картки, у якої закінчився термін дії.

Київстар збільшив швидкість мобільного інтернету: що потрібно знати абонентам
Один із найбільших українських мобільних операторів Київстар став лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні. Такі дані оприлюднила міжнародна компанія Ookla, яка проаналізувала майже 1,6...
Повалій попрощалася з Україною: останні слова артистки
Народна артистка України Таїсія Повалій, яка раніше в інтерв’ю розповіла про цькування в Україні, остаточно відмовилася проводити свій ювілейний концерт у Києві, який був запланований на...
“Рекордні морози”: в Україні очікується найхолодніша зима за останні 30 років
За інформацією Українського гідрометцентру, у січні та лютому українців очікують рекордні за останні 30 років морози. Похолодання в Україну принесуть вітри з Сибіру, і температура повітря впаде...
Субсидії в Україні: отримувачів соцвиплат будуть перевіряти тричі
В Україні проведуть перевірки субсидіантів та інших категорій громадян, які отримують соціальні виплати від держави. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про верифікацію...