В Україні посилили порядок надання державної допомоги малозабезпеченим на оплату житлово-комунальних послуг. Заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко повідомив, що уряд України підвищив базовий норматив комунальних витрат домогосподарства (відсоток від середньомісячного сумарного доходу) при встановленні розміру обов'язкового відсотка платежу для одержувачів субсидій. Замість 15% норматив тепер складатиме 20%. Це крок, спрямований на посилення адресності, який не вплине на отримувачів субсидій з низькими доходами. Правда, застосовувати цю норму планують тільки з 1 травня 2020 року, після закінчення опалювального сезону. Також постановою уряду встановлено, що у разі, якщо до складу домогосподарства входить пільговик, субсидія призначається з місяця, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подачі заяви.
Нововведення прокоментував прем'єр-міністр України Олексій Гончарук: "Ми хочемо, щоб більше коштів у програмі субсидій залишалося для найменш забезпечених категорій. Наприклад, дитячих будинків сімейного типу, яких раніше не були в програмі, та сімей з низькими доходами".
Однак, незважаючи на заспокійливі запевнення чиновників, експерти вважають, що головною метою цих нововведень є різке скорочення кількості одержувачів державної допомоги.
Експерт Центру структурної політології «Вибір» Лілія Брудницька впевнена, що новація торкнеться і одержувачів субсидій, і тих, хто буде претендувати на субсидію. Однак уряд обґрунтовує своє рішення статистикою, зафіксувавши зростання доходів, хоча цей показник «середній по палаті» і не показує «вилку» між доходами умовно багатих і умовно бідних.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше Today.ua повідомляв, що у одержувачів субсидій на оплату комунальних послуг з’явилася унікальна можливість оформити виплати в режимі онлайн (через інтернет). Якщо у субсидіанта вже є зареєстрований цифровий підпис/BankID, то оформлення субсидії можна провести без відвідування держорганів. Якщо ж цифрового ідентифікатора немає, то можна попередньо зареєструвати себе як отримувача субсидії, а вже на останньому етапі роздрукувати форму, підписати її і занести до територіального управління соціального захисту.