Як повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований, у Києві ведуться роботи по визначенню місць найбільшої концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі.
Чиновник зазначив, що антропогенне забруднення атмосферного повітря Києва переважно (до 90%) формується за рахунок пересувних джерел, з них лише близько 4% припадає на авіаційний, залізничний і водний транспорт і викидів від стаціонарних джерел (підприємств).
На офіційному сайті КМДА відзначається, що за останні 20 років в межах Києва концентрація діоксиду азоту зросла на 50 відсотків, а формальдегіду на всі 200 відсотків.
"Результати дослідження стану забруднення повітря в місті (Києві. - Авт.) стануть основою концепції створення автоматизованої системи моніторингу якості атмосферного повітря у відповідності з усіма наявними вимогами ВООЗ, Мінприроди України та директив Євросоюзу. Це в майбутньому дозволить оперативно реагувати на зміни рівня забруднення повітря і інформувати про це жителів міста ", - зазначив Андрій Мальований.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Управління екології та природних ресурсів КМДА разом з Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій КМДА також планує розробку системи оповіщення населення про небезпечні ситуації, пов'язаних з погіршенням якості повітря, на основі даних, отриманих з створеної мережі моніторингу та ГІС-технологій.
Прогнозується впровадження системи надання щоденних рекомендацій про безпечні маршрути пересування по місту для пішоходів, велосипедистів, місця для прогулянок з дітьми тощо. Інформація буде в режимі online розміщуватися на сайті і буде легко доступною для жителів міста смартфонів.
Нагааємо, у Києві в районі станції метро "Шулявська" запрацювала нова схема проїзду для транспорту.