На порозі холодів вже настав час змінювати шини на своїх авто з літніх на зимові. Однак не варто забувати, що в зимові місяці є велика ймовірність виникнення різних проблем з шинами.
Спробуємо розібратись, як їх уникнути.
Існує три найбільш поширених проблеми, які можуть трапитись із зимовими шинами: зміна тиску (найчастіше знижується), протектор і пошкодження каркаса.
Щоб уникнути цих проблем, достатньо дотримуватись декількох простих правил.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
1. Вимірюйте глибину протектора
Мінімальний залишок глибини протектора для зимових шин - 4 мм. Для того, щоб визначити глибину протектора, використовують глибиномір. Якщо його немає під рукою, візьміть звичайну 5-копійчану монету. Помістіть її в канавку протектора. Якщо глибина на рівні нижньої частини літери "і", то значить поки з шиною все в порядку, і 4 мм ще є.
2. Перевіряйте шини на механічні пошкодження
Найнебезпечніше пошкодження каркаса шини - здуття або "грижі". Справа в тому, що "грижа" може в будь-який момент вибухнути і спровокувати аварію. Здуття можуть з'явитися через розрив корду або розшарування в каркасі.
3. Регулярно перевіряйте тиск
Якщо тиск в шинах падає, порушується керованість машиною, підвищується витрата палива, знижується ресурс шини. Дізнатися, який тиск має бути в шинах вашого авто, можна на боковині водійських дверей або кришці бензобака. Можна також подивитись в інструкцію з експлуатації.
Нагадаємо, з 21 вересня 2019 року на законодавчому рівні відбулися зміни, які торкнулися водіїв транспортних засобів в Україні.