Автоцивілка 2019: нові правила для водіїв

Автоцивілка 2019: нові правила для водіїв - today.ua
Loading...

З 21 вересня 2019 року на законодавчому рівні відбулися зміни, які торкнулися водіїв транспортних засобів в Україні. Уже три тижні, як почало діяти Розпорядження "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з питань обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" №538. Проте, на жаль, не всі водії в курсі нововведень. Розказуємо простими словами, що змінилося, і на що варто звернути увагу.

Змінився принцип розрахунку вартості

Раніше за основу визначення вартості поліса бралось місто реєстрації транспортного засобу. Проте тепер у калькулятор автоцивілки треба вводити місто реєстрації власника авто, якщо ви оформлюєте онлайн.
Плюси:

 • Більш справедливе ціноутворення;
 • Зменшення вартості автоцивілки для жителів сіл і невеликих міст приблизно на 30%.

Мінуси:

 • Водії допускають помилки в онлайн-оформленні, заповнюючи по старих правилах;
 • Суттєве подорожчання полісів для жителів міст мільйонників — Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Львова;
 • Подорожчання автоцивілки для жителів околиць Києва: Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь, Обухів.

Було: місто реєстрації автомобіля (мотоцикла, моторолера чи електромобіля).

Стало: місто прописки власника.

Збільшилися розміри максимальних виплат — ліміти відповідальності

На основі ретроспективного аналізу страхових виплат по автоцивілці, прийняли рішення про збільшення лімітів. Встановлені раніше суми 100 та 200 тисяч гривень не задовольняли реальні потреби. Часто лімітів відповідальності не вистачало для покриття збитків, завданих у ДТП.

Плюси:

 • Збільшення на 30% максимального розміру компенсації збитків за завдання шкоди життю і здоров’ю;
 • Збільшення на 30% максимального розміру компенсації збитків, завданих майну.

Мінуси:

 • Збільшення вартості полісів автоцивілки.

Було: 100 тисяч гривень на покриття збитків, завданих майну, та 200 тисяч гривень — на компенсацію шкоди здоров’ю і життю.

Стало 130 та 260 тисяч гривень відповідно.

Ввели коефіцієнт, що знижує вартість електронної автоцивілки

Вартість автоцивілки залежить від ряду коефіцієнтів, які підвищують або знижують вартість поліса. Новий коефіцієнт К8 коригує ціну залежно від способу укладання договору страхування — на паперовому або електронному носії. Він становить 1 та 0,9 відповідно. Тобто оформивши автоцивілку онлайн, можна зекономити до 10%.

Плюси:

 • Економія до 10% на електронному полісі.

Мінуси:

 • Не виявили.

Було: дешевша електронна автоцивілка.

Стало: дешевша електронна автоцивілка + законодавче закріплення зниженої ціни для е-полісів.

Збільшили коефіцієнт для нерозмитнених авто

Подорожчав поліс автоцивілки для власників нерозмитнених “євроблях”. Коефіцієнт для транспортних засобів, які зареєстровані в інших країнах, зріс у 2,5 раза.

Плюси:

 • Справедливе наближення ціни на страховку для закордонних авто до європейських стандартів.

Мінуси:

 • Подорожчання страховки для власників автомобілів на іноземних номерах.

Було: коефіцієнт для “євроблях” — 2-4.

Стало: коефіцієнт для “євроблях” — 5-10.

Переваги оформлення онлайн: калькулятор автоцивілки, зручність та законність

У XXI столітті автоцивілка швидко переходить в онлайн. Оформлення в інтернеті зручніше, що підтверджує збільшення кількості е-полісів та людей, що переходять в онлайн. У чому переваги оформлення онлайн?

 1. Калькулятор автоматично рахує вартість автоцивілки, достатньо ввести параметри ТЗ. На сайтах-агрегаторах страховок можна порівняти ціни від різних страхових компаній.
 2. Нікуди не треба їхати, страхові компанії — у вашому смартфоні. Ви не витрачаєте час на дорогу та спілкування з не завжди привітним страховим агентом.
 3. Електронна автоцивілка така ж законна, як і паперова. Це підтверджує РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 3631. Електронний поліс не треба друкувати, його достатньо показати зі смартфона, відповідно до ПОСТАНОВИ № 258.
Київстар дарує безлімітне користування соцмережами
Київстар повідомив приємну новину, що з 15 листопада 2019 року збільшує кількість послуг у тарифі "Київстар Родина" без зміни вартості. На офіційному сайті мобільного оператора...
Могилевська засвітила пишний бюст: “Подивіться, яке тіло!”
Наталія Могилевська останнім часом почала проявляти себе набагато активніше. І це українській співачці вдається просто чудово. Фанати зірки не встигли відійти від її шикарного виступу...
Скрізь паскудить: Оля Полякова поскаржилася на подарунок молодшої дочки, краще б захотіла останній iPhone
Оля Полякова розповіла про поповнення в їх великому сімействі і поскаржилася на те, що їй дуже важко справлятися з двома вихованцями. Як виявилось, її молодша...
ТОП-5 найбільш агресивних порід собак
Собаки по праву вважаються найкращими друзями людини, проте багато з них не настільки доброзичливі, як здається на перший погляд. Будь-яка собака може вкусити, навіть та,...