Питання інспектора "Чи бажаєте ви надати пояснення?" - це не дружній жест, а перша ознака того, що він має намір оштрафувати водія. Про це повідомляє Аutonews.ua.
Адвокат описав таку ситуацію: "Після зупинки транспортного засобу поліцейський пропонує вам надати пояснення щодо правопорушення на дорозі. Ви, намагаючись не обтяжувати відносини з інспектором, дружелюбно повідомляєте, що не хочете надавати пояснення та "каєтеся, що більше не будете порушувати". При цьому ви наївно сподіваєтеся, що "гарний" поліцейський на перший раз вас "помилує". Далі поліцейський, ні словом не попереджаючи про винесення постанови, відлучається з вашими документами в свій автомобіль, а ви очікуєте його повернення в надії, що все владнається мирним шляхом".
За словами адвоката, в цьому якраз і полягає нова тактика поліцейських: до самого моменту вручення постанови ніякими діями або словами не дати зрозуміти, що він збирається водія оштрафувати. А через кілька хвилин поліцейський повертається і просить водія розписатися в отриманні постанови про накладення штрафу.
Як правило, отримавши постанову, у водіїв відразу з'являється бажання все ж написати пояснення про свою невинність, але вже пізно, такої можливості поліцейський вже не робить. Водія - оштрафовано!
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тому адвокат радить водіям, ніколи не відмовляйтеся від пропозиції надати письмові пояснення (якщо ви не згодні з поліцейським) і обов'язково напишіть пояснення (про відсутність правопорушення) на бланку, який поліцейський зобов'язаний вам надати. Це письмове пояснення в подальшому стане важливим аргументом при розгляді справи в суді і, може бути, єдиною підставою для скасування штрафу. Крім цього, бажано сфотографувати написане пояснення перед тим, як надасте його поліцейському.
Раніше українців попередили, що їхні автомобілі повезуть на штрафмайданчик за новими правилами.