Пенсійна реформа: скільки отримували б українці, якби справу довели до кінця

Пенсійна реформа: скільки отримували б українці, якби справу довели до кінця - today.ua
Loading...

В Україні не завершили пенсійну реформу, згідно з якою населення могло б отримувати крім базової пенсії ще й другу – накопичувальну. Про це сказано в матеріалі українських ЗМІ.

При цьому в уряді не зважилися запустити другий етап реформи, але в документах прописали зобов’язання розробити відповідні зміни.

Крім того, за інформацією журналістів, поспішати з запуском другого рівня не рекомендували і в МВФ. В результаті досі в країні працює тільки перший рівень пенсійної системи – солідарний.

Відзначимо, що накопичувальний (другий) рівень пенсійної системи – обов’язкові платежі з зарплат на свій особистий рахунок, з якого кошти можна буде отримати при досягненні певного віку або за певних обставин.

При цьому, солідарний (перший) рівень пенсійної системи – це базова пенсія.

За старою моделлю додатковий податок і право на другу пенсію отримають українці не старше 35 років, пояснює вчений Лідія Ткаченко. При цьому внесок повинен становити близько 7%.

Для прикладу, журналісти підрахували, яким би був розмір другої пенсії кранівника зі стажем 35 років, який заробляв 15 тис. грн. Згідно з розрахунками Нацкомісії з цінних паперів, при додатковому внеску в 7% (кранівник відноситься до другого списку професій), розмір другої пенсії повинен скласти 10,2%.

Таким чином, основна пенсія (якщо виходити в цьому році) була б на рівні 3,7 тис. грн, а “друга” – 1,5 тис. грн. Тобто в сумі кранівник на пенсії, якби запропоновані правила повноцінно діяли, отримував би 5,2 тис. грн.

Раніше повідомлялось, що для 20 категорій пенсіонерів використовують додаткові законодавчі акти для обчислення їх виплат.

Небезпека на кожному кроці: знаки Зодіаку, яким жахливо не пощастить у 2020 році
Представникам трьох знаків Зодіаку потрібно бути особливо обачними в 2020 році. По словам астрологів, небезпека чатує на них звідусіль. Хоча весь рік Білого Металевого Щура...
ТОП-5 найкращих зимових зачісок для кучерявого волосся
Кучеряве волосся вже самі по собі є прикрасою дівчини, без спеціальних укладок. Однак, щоб виглядати доглянутою, власниці кучерів важливо підібрати правильну зачіску. У зимовий період...
“Сідниці і груди”: Влад Топалов зізнався, за що полюбив Регіну Тодоренко
Регіна Тодоренко привабила свого теперішнього чоловіка Влада Топалова красивими сідницями і великими грудьми. У цьому артист зізнався, відповідаючи на запитання журналістів, що для нього найголовніше...
Новорічний манікюр 2020: езотерик назвав головні заборони
Манікюр на нігтях не тільки прикрашає руки жінки, але і наділений особливою сакральною силою, адже на нігтях розташовані енергетичні точки, які пов’язують жіноче біополе зі...