Ощадбанк знову судитиметься з Ахметовим через Укртелеком

Автор: Оксана Житнюк

"Ощадбанк" знову спробує відсудити "Укртелеком" та позивається до господарського суду Києва у справі телеком-компанії, що належить українському олігарху Рінату Ахметову, яку раніше намагались передати у власність держави. Відповідна інформація значиться на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Ощадбанк знову судитиметься з Ахметовим через Укртелеком - today.ua
Фото:Капитал

Так, 6 лютого суд відкрив провадження за нововиявленими обставинами у справі №910/14130/17.

"Ощадбанк" пояснює ініціативу подання позову до суду тим, що "Укртелеком" не виконав зобов’язання за договором купівлі-продажу цінних паперів від 15.09.2015 та не викупив до 15.03.2017 у держбанку облігації ТОВ "ЕСУ" на суму 1 млрд грн.

У березні 2017 року "ЕСУ" SCM Ахметова повинно було погасити облігації на суму 4,6 млрд грн, але цього так і не було зроблено. Власниками цих паперів є "Ощадбанк" та "Укрексімбанк". У кожного з них в портфелі маються облігації на суму близько 2 млрд грн. Випуск саме цих паперів і сприяв приватизації "Укртелекому".

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Слід також зазначити, що в 2015 році "Укртелеком" приєднався до переговорів "ЕСУ" з "Ощадбанком" і "Укрексімбанком" щодо заборгованості його власника по облігаціям та взяв на себе зобов`язання викупити у них облігації "ЕСУ" на суму 2 млрд грн - по 1 млрд грн у кожного з державних банків. Також було домовлено про забов'язання сплатити відсотки не пізніше 15 березня 2017 року. У заставу держбанкам передали акції "Укртелекому". Очікувалось, що погашення заборгованості відбудеться за рахунок коштів від продажу 3G-оператора "Тримоб" для "МТС Україна", але угода зірвалась через незгоду Фонду держмайна.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Фонд держмайна повідомив про відсутність підстави для надання попереднього погодження на звернення стягнення на пакет акцій "Укртелекому", адже в цьому немає законодавчої необхідності - погодження потрібно лише у випадках відчуження майна на підставі договору купівлі-продажу.

Нагадаємо, Ахметова звинувачують у наймасштабнішому шахрайстві в Україні.

Головне