Під час всеукраїнського опитування в день виборів 25 жовтня 46,4% українців не підтримали створення на Донбасі вільної економічної зони. Ще 46,8% українців підтримують ініціативу президента, і 6,8% не визначилися як відповісти на поставлене запитання. Це попередні дані екзит-полів.
Таким чином, відповіді громадян практично розділилися навпіл. Віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що питання було сформульовано некоректно, через що українці відповідали невпевнено. Формулювання "вільна економічна зона" в українському суспільстві сприймається вкрай негативно.
"На мій погляд, саме формулювання було не зовсім коректно написано. Я б з авторами цього опитування посперечався б, тому що вільні економічні зони мають негативну конотацію в українському суспільстві і експертному суспільстві - з цим пов'язані певні негативні наслідки, в тому числі зловживання торгівлею алкоголем , тютюном і т.д. Махінації були. Наші міжнародні партнери теж не люблять, коли ми десь намагаємося зробити СЕЗ", - сказав Рєзніков.
За словами віце-прем'єра, якби замість "вільні економічні зони" було б формулювання "території пріоритетного розвитку", то статистика відповідей була б більш позитивна. А так люди навіть не заглиблювалися в суть питання і відповідали "Ні" на відомий їм тригер.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На інші чотири питання, представлених в анкеті, українці більшістю голосів відповідали "Так". Громадяни підтримали ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах, скорочення кількості народних депутатів у Верховній Раді, легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих, і використання Україною гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.
Нагадаємо, в більшості регіонів пройде другий тур виборів, який може відбутися у різних містах в різні дати.