Чисельність населення Східної Європи швидко скорочується, і Україна входить до четвірки країн, де ця тенденція найбільш відчутна. Такі дані наводить Організація об'єднаних націй (ООН).
Один з основних факторів - трудова міграція населення.
Згідно з прогнозами ООН, до 2050 року населення України скоротиться на 18%, до 36,42 млн осіб. За останніми даними, в 2017 році в Україні проживали 44,22 млн. чоловік.
За словами міністра економіки України в 1997-1998 роках Віктора Суслова, фактор трудової міграції перетворює Україну в одну з найвідсталіших країн світу.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
"Фактор трудової міграції перетворює Україну в одну з найвідсталіших країн світу, і потенційно це несе в собі колосальні загрози, пов'язані в тому числі з тим, що українська робоча сила буде заміщена якоїсь більш дешевої і менш кваліфіковану робочу силу з інших країн, перш за все, азіатських ", - повідомив Віктор Суслов.
У Східній Європі за темпами природного і міграційного скорочення населення України випереджають тільки Болгарія, Латвія і Молдова.
За даними ООН, у всіх країнах причини скорочення населення схожі: зниження народжуваності, масова міграція і відносно висока смертність.
"Багато посткомуністичних країн Центральної і Східної Європи відчувають серйозний демографічний спад, - розповів Томас Соботка, провідний дослідник Центру Вітгенштейна, що аналізує динаміку чисельності населення. - Країни Західної та Південної Європи приваблюють багато мігрантів, що в значній мірі компенсує наслідки низької народжуваності, то Східна Європа страждає як від еміграції, так і від низького рівня народжуваності ".
Раніше Today UA повідомляли про демографічну ситуацію в Україні напередодні нового перепису населення.