Лібанова розповіла про демографічну ситуацію в Україні напередодні нового перепису населення

Автор: Діана Сяркі

Напередодні нового перепису населення академік-демограф Елла Лібанова запевнила, що країна з такими ресурсами не буде малозаселеною. Про це Елла Лібанова розповіла в інтерв'ю виданню "Новое время".

Лібанова розповіла про демографічну ситуацію в Україні напередодні нового перепису населення - today.ua

"Ми плануємо провести перепис за допомогою планшетів, в електронному вигляді. Другий метод — онлайн-реєстрація, де людина, зареєструвавшись, може сама заповнити інформацію про себе і свою сім'ю. Ми відмовляємося від перепису по телефону, але зберігатиметься перепис за підписними паперовими листами для людей, які не бажають вказувати дані на електронному носії безпосередньо. Бюджет майбутнього перепису — за оцінками Держстату і з моїми коригуваннями — близько 3 млрд грн, і це один з найдешевших варіантів", — повідомляє Лібанова.

Зниження рівня народжуваності демограф прокоментувала тим фактом, що Україна знаходиться в європейському типі репродукції. В Європі неможливо, щоб на 100 жінок доводилось 213-215 дітей. Оскільки виконання цієї умови проблематичне і для України, то і населення країни продовжить зменшуватись.

"У нас показник народжуваності 1,6, в більшій частині Європи — 1,3. Дітей з коефіцієнтом 2,15 українська жінка не народжує з кінця 60-х років минулого століття. Це створює воронку зниження народжуваності", — розповідає Лібанова.

Популярні зараз

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Окрім того, Елла Лібанова зазначає, що міграція — невіддільна частина розвитку цивілізації та ознака глобалізації. "Зупинити такий процес складно. Влада повинна до цього адаптуватися і вже зараз думати, як вирішувати існуючі проблеми, як заповнювати робочі місця", — зазначає демограф.

Нагадаємо, населення України витрачає в рази менше на продукти, ніж інші європейські народи.