Багато людей є переносниками коронавіруса, при цьому у них самих явних симптомів хвороби не спостерігається. Однак, варто знати, де в організмі людини може ховатися інфекція, і у кого найчастіше це відбувається.
За словами доктора біологічних наук Анчі Баранової, основна частина безсимптомних носіїв — це молодь, і дізнаються вони про це зовсім випадково. Наприклад, людині зробили комп'ютерну томографію, щоб перевірити підшлункову залозу, а виявилося, що у неї ураження легенів.
При позитивному тесті на коронавірус і відсутності симптомів робити томографію потрібно обов'язково, інакше оцінити стан легенів неможливо. Розмір легенів можна контролювати за допомогою стереометрії. Якщо він зменшується, то це також може бути симптомом коронавіруса.
Ще однією прихованою ознакою зараження коронавірусом може стати зниження функції нирок. Таким пацієнтам лікар повинен призначити аналіз крові на клубочкову фільтрацію.
Вагітні жінки також можуть бути переносниками коронавірусної інфекції. Самі вони не хворіють, а ось майбутній плід може народитися з СOVID-19.
Американські вчені з'ясували, як саме коронавірус потрапляє в організм людини. Якщо на початку епідемії вчені говорили, що спочатку вірус вражає слизову гортані, поступово охоплюючи нижні дихальні шляхи, то на сьогоднішній день підтверджено, що COVID-19 спочатку "облаштовується" в слизовій оболонці носа, потім проникає разом з фізіологічними рідинами в гортань і далі – в глибокі відділи легенів.
Нагадаємо, у ВООЗ оновили правила захисту від коронавірусної інфекції.