Названо найшкідливіший чай, який не потрібно купувати у супермаркеті та пити

Автор: Леся Ловіцька

Чай може бути різних видів, але не всі вони однаково корисні для організму людини. Названо найшкідливіший продукт, який не потрібно купувати у супермаркеті та готувати із нього напій.

Названо найшкідливіший чай, який не потрібно купувати у супермаркеті та пити - today.ua

Аналітики у сфері харчування звернули увагу покупців на якість чаю. Багато хто із практичних міркувань обирає пакетований. По суті – це пил, який залишається після обробки чайного листя. У Китаї та Індії це вважається відходами і не вживається, тому там його продають лише несумлінні виробники.

Не виключено, що чай у пакетиках буде нормальної якості – це просто перевірити. Візьміть упаковку і зверніть увагу на її дно – якщо пил буде відсутній, значить продукт виготовлений із перемеленого листя. А її наявність говоритиме сама за себе.

У пакетованому чаї може бути барвник. Покладіть пакетик у холодну воду – якщо в ньому є барвник, він проявить себе і за низької температури. А справжнє чайне листя віддаватиме пігмент тільки в окропі.

Популярні зараз

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

Три українські банки навмисно пошкоджували готівкові гривні

Також можна додати до напою лимон. Справжній чай посвітлішає від кислоти, а зі штучно забарвленим цього не станеться.

Експерти відзначають, що чай дуже швидко росте у теплому та вологому середовищі. У ній поширюються грибки та бактерії, тому плантації обробляють хімією. Дешевий чай може бути небезпечним для здоров'я. Багато сортах є речовини, які шкодять організму. Серед них сліди піролізидинових алкалоїдів. Це токсичні речовини рослинного походження, які виробляють дикі рослини для захисту від хижаків. Схожі з'єднання містяться в полині. Такі рослини при масовому виробництві непомітно проростають між чайними кущами та потрапляють у готовий продукт.

Названо найшкідливіший чай, який не потрібно купувати у супермаркеті та пити

Якщо регулярно пити багато чаю з частинками піролізидинових алкалоїдів, ризик отруєння, руйнування печінки та розвитку онкологічних захворювань різко зростає.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У дешевих чаях також виявляють метали (алюміній, свинець), пестициди та залишки мінеральних масел. Вчені рекомендують купувати лише якісний листовий чай від перевірених торгових марок.

Раніше медики назвали найшкідливіший чай, який вважається найкориснішим для здоров'я.