“Нафтогаз“ назвав умову, за якої відмовиться від позову до російського “Газпрому“

Автор: Лобанова Єлизавета

НАК "Нафтогаз України" готовий відмовитись від другого транзитного позову до російського "Газпрому" на суму понад 12 млрд доларів за умови, якщо Росія компенсує збитки від зниження вартості газотранспортної системи України в результаті будівництва "Газпромом" обхідних потоків. Про таке рішення повідомив глава НАК Андрій Коболєв.

“Нафтогаз“ назвав умову, за якої відмовиться від позову до російського “Газпрому“ - today.ua
Фото:sud.ua

"Фактично ми говоримо російським колегам: якщо ви будуєте і не хочете транспортувати, то компенсуйте. Якщо хочете транспортувати і готові підписати довгостроковий контракт за європейськими правилами, з гарантіями, що ці гроші заплатите, ми готові від позову відмовитися, або переглянути його, або змінити його", - сказав він.

Коболєв нагадав, що головною метою цього позову є відшкодування збитків від зниження вартості газотранспортної системи України в результаті будівництва "Газпромом" обхідних потоків і невиконання прописаних зобов'язань в чинному до кінця 2019 року контракті на транзит.

"Ми створили дві окремих філії, вони вже працюють в складі "Нафтогазу", ми готуємо їх для переведення в окремі компанії в наступному році. Ми запропонували саме таку модель анбандлінгу, так званий ISO (independent system operator), яка дозволяє нам цей позов зберегти", - пояснив він.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У листопаді 2018 року Стокгольмський арбітражний суд виніс рішення на користь України, зобов’язавши "Газпром" виплатити "Нафтогазу" більше 2,5 мільярда доларів.

У січні в Брюсселі мають відбутися тристоронні переговори щодо газу, куди представники Євросоюзу запросили Україну та Росію.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Перший раунд переговорів про продовження транзиту газу через територію України відбувся в липні 2018 року. Тоді було намічено коло питань, які повинні пропрацювати експерти, в тому числі – розрахунок довгострокових потреб європейських споживачів в газі.

Раніше Голова "Нафтогазу" назвав головний ризик "Північного потоку-2″.

Головне