Закон України про трансплантацію вже набув чинності, тому заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик вирішив спростувати низку міфів, що розповсюдились на тлі прийняття законопроекту.
Перш за все Ілик наголосив, що "страшилки" від окремих осіб про кримінальну відповідальність лікарів є перебільшеними та відверто маніпулятивні.
"Трансплантація - спеціальний метод лікування, що полягає в пересадці анатомічного матеріалу людини від донора реципієнту і спрямований на відновлення здоров’я людини. Порушення Порядку трансплантації означає порушення порядку пересадки анатомічного матеріалу і ось за це, передбачається кримінальна відповідальність", - зазначив заступник міністра.
Так, в ст. 13 нового Закону визначено умови та порядок застосування трансплантації:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- трансплантація застосовується виключно за наявності медичних показань;
- за умови неможливості збереження життя або відновлення здоров’я хворого іншими методами лікування;
- неможливість збереження життя визначається консиліумом;
- якщо живим донором є близький родич або член сім’ї реципієнта (родинне донорство), рішення про можливість або неможливість застосування трансплантації ухвалюється консиліумом лікарів закладу охорони здоров’я, де знаходиться реципієнт, за результатами визначення імунологічної сумісності донора та реципієнта.
Ілик акцентував, що кримінальна відповідальність може бути застосована, якщо матимуть місце саме такі порушення, які кваліфікуються як бездіяльність, саботаж чи халатність медпрацівників.
Нагадаємо, раніше заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко повідомила, що з 1 січня 2019 року операції з трансплантації в Україні будуть поза законом.