МОЗ спростувало міфи про дороге здорове харчування

Автор: Олексій Скубій

Міністерство охорони здоров'я зруйнувало міфи щодо дороговизни здорового харчування. Як наголосили у МОЗ, яблука, морква, гречка, льон, гарбузове насіння, волоські горіхи поживні і не надмірно дорогі.

МОЗ спростувало міфи про дороге здорове харчування - today.ua

Більшість пересічних українців вважає, що каша – це занадто дешево, й тому некорисно. Але насправді пшенична, ячмінна, пшоняна, гречана, кукурудзяна, вівсяна каші дуже поживні. Вони коштують від 10 до 40 гривень за кілограм, тобто навіть велика порція цільнозернової каші обійдеться всього в 1-4 гривні.

У кашах є клітковина, різноманіття мікроелементів та вітамінів, які не втрачаються під час готування. Каші корисні для кишківника і нормалізують рівень холестерину.

Існує також багато доступних круглий рік у наших широтах корисних овочів – морква, буряк, селера, пастернак, гарбуз, капуста тощо.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Утім, у МОЗ попереджають про зловживання м'ясом, яке у багатьох асоціюється саме з "повноцінним харчуванням". Фахівці попереджають, що не варто споживати більше 90 грамів м’яса на день.

Людям середнього віку не слід їсти свинину та яловичину частіше двох-трьох разів на тиждень, а людям старшого - 4-5 разів на тиждень. Слід комбінувати червоне (тварини) і біле (птиці) м’ясо.

"Здоровіше їсти м'ясо, ніж дорожчі ковбасу чи сосиски", - наголосили у МОЗ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Окрім того, печінка накопичує вітаміни, а не отрути. Вона цілком доступна в ціновому аспекті. При її вживанні люди отримують практично всі вітаміни і багато біодоступного заліза.

Нагадаємо, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун радить українцям їсти сало замість ковбаси.