Впроваджена в Україні система монетизації субсидій так і не дала очікуваного результату. Таку думку висловив економіст Олександр Охрименко.
Він наголосив, що за допомогою даного інструменту уряд сподівався зменшити обсяг боргів за комуналку, однак зміни в кращий бік поки що незначні.
На думку Охріменка, український уряд хотів скоротити обсяг боргів за комуналку через механізм монетизації субсидій, проте дана задумка не спрацювала.
"Безсумнівно, отримання допомоги від держави у вигляді "живих грошей" - це правильне рішення. Адже в такому разі громадяни отримують можливість розпоряджатися зекономленими коштами на свій власний розсуд. Однак в даному випадку Кабмін все зробив спонтанно, та ще й з великою кількістю конфліктів", - зазначив він.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Економіст зазначив, що багатьом українцям дійсно видали субсидії грошима, однак при цьому були і ті, хто взагалі не отримав держдопомоги, а деяким її видали в меншому обсягу, ніж до переходу на монетизацію.
"Також можна констатувати і той факт, що радикально змінити ситуацію на краще у сфері боргів за комуналку теж не вдалося. Заборгованість дійсно дещо скоротилася, проте мова йде про відносно скромних цифрах. При загальній заборгованості 70 мільярдів гривень борги населення зменшились всього на 200 мільйонів", - додав він.
Раніше повідомлялось, що українці використовують близько 30 відсотків коштів від монетизації субсидій на власні потреби.