Могеріні закликала Росію негайно звільнити українські кораблі та екіпаж

275
Могеріні закликала Росію негайно звільнити українські кораблі та екіпаж - today.ua

Високий представник Європейського союзу із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні закликала Росію звільнити затриманих українських моряків. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.

Зокрема, у Мілані (Італія) під час виступу на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, Могеріні також закликала Росію повернути Україні пошкоджені кораблі.

“Ми закликаємо всі сторони продемонструвати стриманість, щоб досягти негайної деескалації. І ми закликаємо Росію звільнити затримані кораблі, їхні екіпажі й обладнання без умов і негайно”, – заявила Могеріні.

Вона також наголосила, що дії РФ у Керченській протоці є порушенням усіх принципів ОБСЄ.

Крім того, Могеріні заявила про підтримку Євросоюзом “дипломатичних методів вирішення конфлікту на сході України”.

Нагадаємо, раніше прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що захоплені українські кораблі є “речовими доказами”, і на даний час тривають слідчі дії.

Як відомо, 25 листопада під час планового переходу з порту Одеси в порт Маріуполя прикордонний корабель Російської Федерації протаранив буксир Військово-морських сил (ВМС) України. Київський районний суд Сімферополя заарештував на 2 місяці весь екіпаж, який затримали в Керченській протоці за нібито “незаконний перетин кордону”.

загрузка...