Майбутній президент України повинен брати приклад з нинішнього глави РБ Олександра Лукашенка. Так вважають 13,44% українців. Про це свідчать результати опитування, проведеного аналітичним центром "Нова Європа", який стосувався очікувань громадян щодо деяких аспектів зовнішньої політики нового глави держави.
У той же час, політичний стиль канцлера ФРН Ангели Меркель імпонує 9,83% опитаних громадян. На третьому місці за популярністю - лідер Литви Даля Грібаускайте. На останньому місці опинився прем'єр Угорщини Віктор Орбан. Також, як виявилося, політичні звички президента країни-агресора Володимира Путіна виявилося близькими для 2,86% опитаних, що дало можливість главі Кремля зайняти шосте місце цього рейтингу, одразу за президентами США Дональдом Трампом і Польщі - Анджеєм Дудою - з однаковим результатом у 4,17%.
При цьому, майже половина опитаних (49,85%) не могли визначитися з відповіддю.
Результати про політику-зразка для наслідування майбутнього президента України прокоментував прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні та Євген Глібовицький.
За його словами, Олександр Лукашенко - це очікування українців, що хтось прийде і вирішить усі їхні проблеми, оскільки в Україні існує запит на лідера, який зможе забезпечити безпеку.
"Ми виходимо з тоталітарної травми. Ми не власна модель лідерства. А з тих моделей, що ми бачимо за кордоном, білоруська модель здається нам безпечною", зазначив Євген Глібовицький.
За його словами, високий показник Лукашенко серед українців має одне пояснення - це патерналізм, тобто система відносин, при якій влада забезпечує потреби громадян, а ті дозволяють владі нав'язувати їм моделі поведінки.
Дослідження, яке провів Центр "Нова Європа" в рамках проекту "Програма сприяння громадської активності "Долучайся!", фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), складається з чотирьох хвиль особистих інтерв'ю. В рамках кожної з хвиль було опитано не менше 2000 громадян України віком від 18 років.
Дизайн вибірки відповідає розподілу дорослого населення України за віком, статтю та типом населеного пункту згідно з даними Державної служби статистики України станом на 1 січня 2017 р. (за винятком АР Крим та непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей).
Похибка вибірки (без врахування ефект дизайну) не перевищує 2,2%.
Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав "непорозумінням" війну на Донбасі.
У той же час він заявив про готовність об'єднатися з РФ.