Сьогодні, 19 грудня, в Одеський порт прибув розвідувальний корабель Військово-морських сил Великобританії HMS Echo. Про це вже повідомили місцеві ЗМІ.
Зазначається, що приблизно о 10.35 його пришвартували до понтонного причалу яхт-клубу "Одеса".
Слід наголосити, що Echo став першим кораблем НАТО, що прибув до України після інциденту в Керченській протоці.
Британський корабель пробуде в Одесі протягом декількох днів, після чого відбудуться маневри типу PASSEX з флагманом ВМС України фрегатом "Гетьманом Сагайдачним".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
[gallery td_select_gallery_slide="slide" link="file" ids="31452,31458,31459,31460,31461,31462"]
Початково британське міністерство оборони розраховувало на те, що корабель залишиться у водах Чорного моря "на тривалий період", але Конвенція про режим проток (Конвенція Монтре) обмежує термін перебування військових кораблів "нечорноморських держав" в акваторії Чорного моря. Втім, після закінчення дозволеного терміну HMS Echo можуть замінити на HMS Enterprise.
Цей корабель призначений для проведення розвідувальних операцій на підтримку підводних човнів або десантних кораблів. Він може надавати інформацію у режимі реального часу, а також може служити платформою для управління завданнями з розмінування.
Корабель був прийнятий на озброєння в березні 2003 року. Його довжина складає 91 метр, ширина - 17 м, осадка - 5,5 м. Водотоннажність - близько 4 тисяч тонн, швидкість -15 вузлів, екіпаж - 72 людини.
Для довготривалого перебування на одній локації корабель оснащений так званими азимутними двигунами. Озброєння складається з трьох шестиствольних 7,62 мм кулеметів M134 Minigun, двох 20 мм зенітних скорострільних гармат "Ерлікон" і чотирьох великокаліберних кулеметів.
Нагадаємо, раніше Лондон прийняв рішення про прискорення заходу у Чорне море британського розвідувального корабля Echo - початково планувалось, що корабель зайде тільки в січні.
Як відомо, 17 грудня було зроблено ще один важливий крок на шляху до деокупації Криму – Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію півострова, Чорного та Азовського морів.