Комуналка в Україні подорожчає мінімум на 15-20%

Автор: Оксана Житнюк

Комуналка в Україні знову подорожчає мінімум на 15-20%. Про це повідомив глава комітету з питань житлово-комунальної інфраструктури, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

Комуналка в Україні подорожчає мінімум на 15-20% - today.ua

Деякі комунальники вже підвищили тарифи на тепло і гарячу воду, інші готуються це зробити в самий найближчий час.

"В середньому по країні очікується подорожчання, як мінімум, на 15-20%", - повідомив Попенко.

Але не виключені і "рекордні" рахунки за комуналку.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

Багатьом літнім українцям відмовлять у виплаті пенсії

Наприклад, в Київській області тариф на тепло до нового сезону вже збільшили майже вдвічі - до 2,2 тисяч грн за гігакалорію, що миттєво вивело столичний регіон в лідери за цінами на комуналку.

В більшості регіонів нові тарифи на комуналку поки офіційно не оголосили, але приблизно вже можна розуміти, до чого готуватися. В кінці вересня Держенергоефективності опублікувало середньозважені тарифи на тепло в різних регіонах України.

Для місцевих комунальників ці розрахунки - свого роду "еталон", тобто, свої тарифи на комуналку вони повинні формувати так, щоб хоча б приблизно відповідати показнику по регіону. У порівнянні з минулим роком, середньостатистична гігакаколорія подорожчала на 50-250 гривень - приблизно на 5-15%.

Наприклад, у Вінницькій області замість 1154 грн доведеться платити по 1410 грн, у Волинській - замість 1249 грн - близько 1530 грн, у Рівненській - замість 1341 грн - 1634 грн, в Києві - замість 1110 грн - 1154 грн і т.д.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але, на думку експертів, ці цифри, швидше за все, - мінімальна планка. Комунальники спробують накрутити зверху ще хоча б 10%.

Раніше повідомлялось, що з 1 грудня 2019 року в Україні зросте вартість низки комунальних послуг.