Комаровський розповів, чому не всі можуть заразитися коронавірусом

Автор: Лобанова Єлизавета

Євген Комаровський, дитячий лікар-педіатр і телеведучий, у своєму новому ролику на Youtube-каналі розповів, чому коронавірусом в умовах пандемії заражаються не всі. Існує дуже багато випадків, коли хтось один у сім'ї перехворів СOVID-19, а інші не заразилися. Причиною цього є неспецифічний імунітет.

Комаровський розповів, чому не всі можуть заразитися коронавірусом  - today.ua

За словами Комаровського, у людини формується так званий місцевий імунітет, тому в деяких сім'ях, де є один хворий, інші можуть не інфікуватися. У таких людей формуються захисні ворота навколо організму, і коли в них потрапляє вірус, там спрацьовують певні захисні сили. В організмі виробляється слиз, який включає в себе лізоцим, інтерферон, певні речовини, які вбивають ці віруси прямо на місці, не даючи їм проникнути всередину організму.

Саме завдяки місцевому імунітету людина не заражається багатьма інфекціями, а якщо неспецифічний імунітет не спрацював, починають діяти антитіла і функціонує специфічний імунітет. Комаровський розповів, що антитіла виробляються в слизу. Вони не універсальні. Проти коронавіруса – свої, проти грипу – свої, проти бактерій – свої.

Наприклад, якщо дитині на слизові оболонки потрапив коронавірус, і вона його "задавила" без вироблення специфічних антитіл, просто своїм місцевим імунітетом, тоді дитина вже нічим не заразиться. Буває і таке, що неспецифічний імунітет не спрацьовує, але дитині вистачає секреторних антитіл, щоб побороти вірус.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

https://youtu.be/RP47u7c11bM

Раніше Євген Комаровський виступав проти введення жорсткого карантину в Україні, незважаючи на різкий і дуже тривалий сплеск захворюваності коронавірусною інфекцією.