Комаровський розкрив правду про експрес-тести на коронавірус: чи варто довіряти

Автор: Лобанова Єлизавета

Євген Комаровський, відомий український лікар-педіатр, висловив свою думку про експрес-тести на COVID-19 у черговому випуску про коронавірус на своєму YouTube-каналі. На питання, чи варто довіряти такому тестуванню, у медика є ряд рекомендацій і застережень.

Комаровський розкрив правду про експрес-тести на коронавірус: чи варто довіряти  - today.ua

На думку Комаровського, на чутливість тесту впливають кілька факторів і, насамперед, якість самого тесту. Крім того, важлива правильність забору матеріалу.

Комаровський акцентує увагу, що коли береться аналіз крові, то тут все чисто і чітко, але коли береться мазок, то достовірність аналізу може бути під питанням. Якщо процедуру провести не правильно, то тест може помилитися. Медик зазначає, що під час експрес-тесту в мазок повинні потрапити клітини епітелію. Оскільки мазок треба взяти дуже глибоко, то тампон дряпає слизову оболонку, що викликає певний дискомфорт. Якщо цього немає, то не факт, що тест вийде результативним. Близько 20% тестів на коронавірус, зроблених в домашніх умовах, не є результативними.

З урахуванням того, скільки в Україні підроблених медикаментів, є ймовірність, що і серед експрес-тестів є підробки. Тому краще здавати тест на коронавірус в лікарні, де медперсонал візьме у вас кров і відправить її на сертифікований аналіз.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Валерій Залужний показав романтичне фото з дружиною: “Люблю тебе безмежно“

Трамп скоротить військову допомогу та схилить Україну до миру в інтересах Росії, - TIME

Українці пили підроблену каву: поліція виявила фальсифікат на 1,6 мільйона гривень

"Нам везуть, ми довіряємо і, керуючись негативним тестом, приймаємо рішення. Тому тут залишається сподіватися на те, що державні інститути будуть контролювати вироблені чи закуповувані тести", - заявив Коморовський.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

https://youtu.be/pDDOJe0_Itg

Раніше Євген Комаровський висловив свою думку про ліки для зміцнення імунітету.