У МОН розповіли, як має розпочатися навчальний рік: найважче може бути першачкам

Автор: Марченко Любов

Виконувач обов'язків міністра освіти Сергій Шкарлет розповів, як має розпочатися новий навчальний рік у школах України. Останнім часом ця тема стала дуже болючою для суспільства – особливо після того, як була запущена чутка, що шкільну освіту можуть повністю перевести на дистанційну форму навчання.

У МОН розповіли, як має розпочатися навчальний рік: найважче може бути першачкам - today.ua

Особливо активно цю тему обговорюють батьки. Переважна більшість вважає, що дистанційна освіта – це нонсенс, і діти мають ходити до школи, як ходили раніше. Адже період шкільного навчання – це не лише активний процес здобування знань, а ще й безцінний досвід соціалізації та формування особистості.

Новий керманич освітнього процесу дотримується тієї ж думки. Особливо, що стосується першокласників. Вони мають із першого шкільного дня відчути, що таке школа та пройнятися духом шкільного навчання. Дистанційно цей дух передати неможливо.

"Я не уявляю собі, яким чином діти можуть піти дистанційно в перший клас. Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знов дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі", - каже Сергій Шкарлет.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

У МОН розповіли, як має розпочатися навчальний рік: найважче може бути першачкам

Звісно все залежатиме від того, як розвиватиметься в Україні і загалом у світі ситуація з коронавірусом. Якщо до осені великих спалахів не буде, всі діти підуть до школи як зазвичай. Якщо ж коронавірус не здаватиме позицій, можливо, доведеться застосовувати гібридну форму навчання.

"Ми розробляємо запасні варіанти. Можливо, буде змішана форма відвідування школи – частково офлайн, частково онлайн. Можливо, будуть діти по змінах ходити", - поділився планами очільник Міносвіти.

Зауважимо, що прем'єр Денис Шмигаль також пообіцяв: якщо епідемія коронавірусу матиме помірний перебіг, то всі школи з 1 вересня відновлять нормальний освітній процес.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас на сайті президента України з'явилась петиція із проханням дозволити батькам обирати, як навчатиметься дитина: дистанційно чи очно. Деякі батьки висловились за дистанційну форму.

У свою чергу, відомий доктор Євген Комаровський вважає, що дистанційне навчання для дітей – більше зло, ніж коронавірус. Тому, на його думку, треба відновлювати шкільне навчання, але слід подбати про дотримання соціальної дистанції хоча б на уроках, передбачити систему обміну повітря в класах та якомога більше уроків проводити на свіжому повітрі.