”Із залученням усіх засобів”: Порошенко пояснив, як збирається повертати Крим

265
"Із залученням усіх засобів": Порошенко пояснив, як збирається повертати Крим - today.ua

Президент України Петро Порошенко озповів, як він має намір прискорити процес деокупації Криму в разі своєї перемоги на виборах президента, що відбудуться 31 березня 2019 року. Про це він сказав, виступаючи увечері 18 березня в ефірі програми “Свобода слова” на одному з українських телеканалів.

Так, Порошенко пообіцяв, що його першим пріоритетом стане “активізація міжнародної співпраці щодо звільнення Криму політико-дипломатичним шляхом”.

Так він прокоментував нещодавно зроблену заяву про якнайшвидше повернення Криму у випадку його переобрання президентом.

“Україна буде імплементувати платформу по звільненню Криму із залученням усіх (дипломатичних – ред.) засобів, які є у нашому розпорядженні”, – заявив президент.

За його словами, така платформа передбачає три складових, яких добиватиметься Україна на міжнародній арені: це “розширення санкційного компоненту” щодо РФ у зв’язку з окупацією Криму; введення нового “Азовського” пакету міжнародних санкцій стосовно Росії та “координація зусиль щодо судових процесів проти РФ у зв’язку з порушенням низки конвенцій”.

Порошенко нагадав, що проти Москви вже подано низку позовів, і офіційний Київ має намір вести “розширену роботу щодо їх імплементації”.

“Одразу після виборів президента Путін вимушений буде відновити переговори щодо реалізації Мінських домовленостей і відновлення суверенітету України у Криму та перейти до обговорення в ООН питання запровадження миротворчої місії ООН”, – наголосив Порошенко.

Наразі, за його словами, більшість країн, що є членами ООН, “готові вводити миротворчу місію як необхідний складовий компонент пакета безпеки для імплементації Мінська”.

Нагадаємо, НАТО закликає Росію повернути Крим Україні, акцентуючи увагу на тому, що ніколи не визнає анексію півострова.

загрузка...