Кава є досить суперечливим напоєм - серед медиків досі різняться думки щодо користі або шкоди ароматного напою. Однак на сьогоднішній день справжнім трендом стала холодна кава, на користі якої наполягають вчені з Університету Томаса Джефферсона.
Фахівці наголошують, що вміст корисних антиоксидантів в каві, яку готують без нагріву, може значно відрізнятися від напою, приготованого традиційним способом.
Справа в тому, що процес приготування кардинально змінює хімічні характеристики напою.
"Після того, як я вперше спробувала каву холодного заварювання, я спробувала приготувати її вдома, вийшло дуже смачно. Так я зацікавилася її особливостями і з'ясувала, що немає ніяких досліджень "холодної кави", - розповіла головний дослідник проекту Ніні Рао.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Слід зазначити, що в процесі холодного заварювання мелену каву змішують з водою кімнатної температури і залишають у холодильнику на два дні. Такий напій можна пити холодним або гарячим.
Якщо ви будете використовувати зерна світлого обжарювання, вміст кофеїну і антиоксидантів в каві буде дуже схожим при гарячій і холодній екстракції. Якщо ж надати перевагу темному обжарюванню, різниця в хімічному складі отриманого напою виявилася значною. Гаряча кава дає більше певних видів корисних кислот, але людям, які страждають через підвищену кислотності шлунка, краще вибирати каву темного обсмаження.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, яких сортів кави краще остерігатись.