Гройсман назвав реальним підвищення мінімальної зарплатні до 300 доларів

3124
Гройсман назвав реальним підвищення мінімальної зарплатні до 300 доларів - today.ua
Фото:Цензор.НЕТ

Зростання мінімальної зарплати в Україні до 300 доларів є цілком реальним. Таку думку висловив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду.

Він зазначив, що прийшов в уряд, коли мінімальна зарплата в Україні становила трохи більше 50 доларів в еквіваленті. Також Гройсман наголосив, що не пишається її сьогоднішнім рівнем, який дорівнює майже 150 доларам.

“Наше завдання – підвищити ще в два рази, щоб мінімальна заробітна плата була в країні 300 доларів. І ми можемо до цього прийти”, – заявив Гройсман.

Слід зазначити, що мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може встановлюватися оплата за виконану працівником місячну норму робіт (Кодекс законів про працю України, Закон України “Про оплату праці”). Згідно п. 5 ст. 38 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік.

Наразі місячна мінімальна зарплата в Україні складає 4173 грн.

Нагадаємо, Національний банк України прогнозує, що протягом 2019 року реальні зарплати в країні зростуть на 7%, а в подальшому їх щорічне зростання сповільниться до близько 4%.

Також у Міністерстві фінансів України вважають, що зарплата в Україні у 2019 році має зрости до 10 129 гривень. В 2020 році середня зарплата збільшиться до 11 451 грн, а у 2021 році – до 12 835 гривень.

загрузка...