Влада Великобританії звинуватила "Фейсбук" у навмисному порушенні законів про недоторканність приватного життя та конкуренції, і закликала посилити контроль за соціальними мережами. Про це повідомляє Associated Press.
Розслідування за фактом наявності дезінформації у соціальних мережах тривало 18 місяців. У Парламентському комітеті, який підготував звіт за результатами розслідування, повідомили, що сайти соціальних мереж повинні відповідати етичному кодексу, контрольованому незалежним регулятором на предмет незаконного контенту. Як повідомляється, структура "Фейсбук" розроблена таким чином, щоб "уникати відповідальності за конкретні рішення".
Соціальна мережа "Фейсбук" та інші інтернет-компанії стикаються з підвищеною увагою до процесу обробки даних, і піддаються критиці за зловживання своїми платформами, які намагаються вплинути на вибори. Документи, надані Парламентським комітетом, свідчать про те, що соціальна мережа використовувала дані користувачів у якості конкурентної зброї.
Один із найбільших скандалів за участю "Фейсбук" стався в 2016 році, коли британська консалтингова фірма Cambridge Analytica, яка працювала на Дональда Трампа на виборах в США в 2016 році, неправомірно отримала доступ до особистої інформації 87 мільйонів користувачів мережі.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тоді Генеральний директор Марк Цукерберг визнав, що в його компанії недостатньо відповідально поставилися до безпеки, що призвело до неналежного використання персональних даних громадян.
Раніше повідомлялося, що найбільший мобільний оператор країни «Київстар» відмовляється платити штраф Антимонопольному комітету України (АМКУ), який вимагає надавати інформацію про персональні дані абонентів без їх згоди.