Фахівці дали поради щодо зберігання бензину на випадок повного паливного голоду: у чому, де і як довго

Автор: Марченко Любов

Зберігання бензину - процес не такий простий, як може здатися дилетанту. Бензин - доволі нестійка субстанція, не пристосована до тривалого зберігання. Та все ж, є кілька хитрощів, здатних продовжити йому "життя", принаймні, вдвічі від заявлених 6 місяців.

Фахівці дали поради щодо зберігання бензину на випадок повного паливного голоду: у чому, де і як довго - today.ua

Видання rbc.ua зібрало поради виробників автомобільного пального, технарів і просто досвідчених автомобілістів, які розуміються на зберіганні пального.

До війни питання про зберігання бензину "про запас" нікого не турбувало. Запасів пального вистачало на кожній АЗС, черг не було, та й ціни на пальне не зростали на кілька гривень протягом дня. Однак тепер, коли і з цінами, і з наявністю товару цілковита невизначеність, питання про зберігання бензину стало одним із найбільш злободенних. Тим паче, що зараз до автомобілів додалися ще й генератори, які також активно поглинають пальне.

Бензин взагалі не пристосований до тривалого зберігання

З нього випаровуються деякі фракції, він окислюється і випадає в осад у вигляді смолистих відкладень. Зрозуміло, що на такому паливі далеко не поїдеш, а ось зіпсувати паливну систему автомобіля можна запросто. З таким пальним двигун може взагалі не запуститися. А якщо й запуститься, то "коней" у ньому буде значно менше, ніж при якісному паливі. А оскільки під час тривалого зберігання випадають в осад, зокрема, й антидетонатори, то під час використання такого пального може й детонація трапитися. Тому з таким паливом краще не експериментувати.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Як довго усе ж можна зберігати бензин

Якісне пальне повинно мати термін зберігання не менше 6 місяців, кажуть фахівці. Йдеться про товар, який виробляють на продаж для широкого вжитку. Але при цьому є бензини, які можуть зберігатися і по 5 років та навіть більше. Однак до такого терміну жодними присадками його життя не продовжити. Такий бензин отримують за особливою технологією ще на заводі під час переробки нафти. Такий бензин має відповідати ДСТУ 8704:2017 ("Бензини автомобільні довгострокового зберігання").

Таке паливо виготовляють на НПЗ за спецзамовленням. Замовниками, як правило, виступають підприємства державного матеріального резерву, або військові. Та все ж, і бензину "для простих смертних" також можна продовжити термін зберігання. Не до 5 років звичайно, але рік він зможе протриматися.

Фахівці дали поради щодо зберігання бензину на випадок повного паливного голоду: у чому, де і як довго

Як правильно зберігати бензин у домашніх умовах

Бензину найбільше "вкорочують віку" три речі: контакт із металом, контакт із повітрям і високі температури. Отже, щоби він не псувався якомога довше, потрібно уникати цих трьох чинників.

Таким чином, його потрібно зберігати:

  • без контакту з повітрям - у щільно закритій ємності;
  • за помірної, низької температури;
  • у неметалевій тарі.

При цьому само собою зрозуміло, що йдеться хоч і про ширвжитковий, але якісний бензин, вироблений із дотриманням усіх технічних умов.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Продовжити життя автомобільного палива можна присадками

Технарі радять спеціальні антиокислювальні присадки. У промислових масштабах раніше для цього використовували "Агідол". А для приватних автомобілістів продають присадки-стабілізатори, спеціально розфасовані у невелику тару. Щоправда, незважаючи на невеликий обсяг тари, коштують такі стабілізатори чимало. Наприклад, для 50 літрів бензину доведеться розщедритися на стабілізатор за 300-400 гривень. Тож тут кожен має подумати і вирішити для себе, що йому вигідніше: купувати окремо дорогу присадку, щоб зберегти дешевший бензин, чи купити дорожче та свіжіше пальне, але без присадки.

Нагадаємо, фахівці вважають, що біоетанол, який тепер додаватимуть у бензин, "вб'є" паливну систему автомобіля.

Головне