Народні депутати готуються ухвалити у другому читанні законопроект, який зобов'яже усіх продавців автомобільного палива розводити бензин біоетанолом. Однак, на думку спеціалістів, така суміш може бути згубною для паливної системи автомобіля і зрештою призведе до її знищення.
Своїми міркуванням поділився президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук.
Що не так із додаванням біоетанолу
На думку Косянчука, застосування такої паливної суміші призведе до поламки окремих вузлів автомобіля. Адже деякі деталі паливної системи автомашини не пристосовані до тривалого контакту зі спиртом. Зрештою від біоетанолу руйнуватимуться прокладки та шланги паливної системи, а також насоси та інші елементи рушійного механізму.
Крім того, спирт, як сильний розчинник, призведе до розшарування бензину, внаслідок якого від пального відділиться вода.
Популярні зараз
Стало відомо, скільки в Україні коштує новий VW Golf у топовій комплектації
В Україні виник гострий дефіцит чоловіків: на роботу залучають підлітків, жінок та пенсіонерів
Влада однієї з областей України оголосила про примусову евакуацію дітей
В Україні набувають чинності нові закони про звільнення від мобілізації двох категорій чоловіків
Звісно, що всі ці зміни матимуть наслідки не одразу. Та варто буде лише автомобілю простояти кілька днів, як вони дадуться взнаки. Через розшарування паливної суміші вода осяде в баку і згодом потрапить до бензонасосу. Причому взимку всі ці явища ще загостряться.
Експерт також має сумніви щодо дотримання якості таких паливних сумішей
На його думку, ніщо не завадить недобросовісним продавцям пального розводити біоетанолом низькоякісний бензин А-92 та продавати його як А-95.
"За октановим числом все збігатиметься”, — додав Косянчук.
Водночас самі продавці пального ніякої вигоди з продажу бензину з етанолом не матимуть. Адже вартість етанолу приблизно така ж сама, як і вартість високооктанового бензину. Отже, вигоди від його продажу не матимуть ні трейдери, ні споживачі.
Отже, експерт передбачає такі проблеми, що можуть виникнути при використанні біоетанолу у старих автомобілях із непристосованою паливною системою:
- Біоетанол є більш агресивним для деяких видів гуми та полімерних матеріалів, які використовувалися у паливних шлангах, прокладках і деталях карбюратора у старих автомобілях. Це може призвести до витоку пального, розбухання або розтріскування цих компонентів.
- Біоетанол може прискорювати корозію деяких металевих деталей паливної системи, особливо тих, що містять алюмінієві сплави або незахищену сталь.
- Він має нижчу енергетичну цінність, ніж чистий бензин, що може ускладнити запуск двигуна, особливо в холодну погоду.
- Через нижчу енергетичну цінність біоетанолу можуть знизитися потужність двигуна та економія палива.
- Крім того, деякі домішки в біоетанолі можуть призвести до утворення відкладень у паливній системі, форсунках і камері згоряння, що може погіршити роботу двигуна.
Паливну систему можна модифікувати під використання палива з біоетанолом
Звісно, можна замінити деталі, які можуть бути пошкоджені спиртом. Йдеться про паливні шланги, деталі карбюратора, прокладки та решту. Крім того, доведеться замінити форсунки. Ймовірно, також треба буде замінити деякі металеві деталі на більш стійкі до корозії.
Отже, модернізувати двигун, звісно, можна, але цей процес обійдеться недешево. Та ще й потрібно знайти спеціаліста, який добросовісно виконає таку копітку роботу.
Водночас для нових автомобілів, які вже від початку проектувались під використання палива з біоетанолом, усі ці маніпуляції не потрібні. Їхня паливна система вже адаптована до таких сумішей.
Нагадаємо, через підвищення акцизів на пальне, літр бензину в Україні подорожчає до 80 гривень.