Пропозицію Румунії щодо зміни законодавства ЄС, яке ускладнить створення російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2", підтримали 13 країн Європейського Союзу. Про це повідомляє "Польське радіо".
У вівторок, 15 січня, експерти з 28 країн обговорювали в Брюсселі поправки до газової директиви. Проти внесення змін до газового документу виступили Німеччина, Австрія, Нідерланди, Бельгія та Болгарія. Їх офіційно підтримали Угорщина, Чехія та Словенія. Інші 13 країн визнали, що це правильний напрямок і висловилися за прискорення роботи.
У румунській пропозиції йдеться про необхідність врегулювання будівництва нових газопроводів, що з’єднують країни Європейського Союзу з іншими державами. Всі газові маршрути, також імпортні та їхні морські частини на території ЄС, мають підлягати суворим правилам ЄС. Також пропонується норма: якщо країна-учасниця ЄС хоче укласти контракт з країною, яка не належить до ЄС, спочатку свою згоду на це повинна дати Європейська комісія.
Брюссель перевірятиме, чи трубопровід "Північний потік-2" відповідає законодавству ЄС, чи немає ризику негативного впливу на внутрішній газовий ринок та чи це не позначиться негативно на безпеці постачання або конкуренції.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як повідомлялося, Румунія запропонувала заблокувати будівництво російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2".
На думку посла США в Берліні Річарда Гренелла, газопровід "Північний потік-2" розробили для того, щоб транспортувати російський газ в Європу в обхід України.
Нагадаємо, 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2», через який Росія щоденно транспортує близько 170 тисяч кубометрів газу.