Друга хвиля коронавіруса очікується вже восени: як не заразитися

Автор: Лобанова Єлизавета

Друга хвиля коронавіруса в Україні очікується попередньо у середині листопада, розповів епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін. На даний час в країні на піку знаходиться перша хвиля. За останні два тижні кількість нових хворих за добу досягає не менше 800 осіб, що свідчить про негативну тенденцію.

Друга хвиля коронавіруса очікується вже восени: як не заразитися - today.ua

Восени завжди загострюються сезонні захворювання, а в цьому році до них приєднається ще й коронавірус. Щорічно, навіть за найсприятливішого прогнозу, ГРЗ хворіють від 5 до 8 мільйонів громадян. В цьому році очікується ще більше.

"Так, ми очікуємо її вже восени. Більше того, коли нас мало не щодня годували інформацією про те, що прийшов черговий пік, ми цього не бачили. У нас триває перша хвиля, і вона знову наростає. Ми за час карантину в Україні повинні були готуватися до найгіршого варіанту, але ми цього не зробили. Тому нас чекає, на жаль, неприємна картина", — розповів епідеміолог.

Щоб не заразитися коронавірусом, потрібно дотримуватися важливих правил. Про них всі знають, але багато хто вже перестав дотримуватися.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Андрій Александрін рекомендує в першу чергу навчитися оцінювати ризики, особливо заходячи в закрите приміщення. Потрібно перестати бути толерантними, коли в нашому суспільстві прийнято, що хтось може прийти з простудними захворюваннями в закрите приміщення.

Соціальна безпечна дистанція залишається важливою для всіх. У черзі не потрібно підходити один до одного ближче ніж на 2 метри, у транспорті треба займати тільки сидячі місця, тощо.

Друга хвиля коронавіруса очікується вже восени: як не заразитися

Влітку особливо важливо провітрювати приміщення. Кондиціонери і опалення сушать повітря, від цього пересушуються слизові, і організм стає більш вразливим до інфекційних об'єктів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мити руки з милом потрібно не просто для галочки, а якісно. Якщо під рукою немає мила, обов'язково обробіть руки антисептиком або вологими серветками.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я зробили критичну заяву про те, що коронавірус у світі активно мутує, через що ефективність вакцини від коронавіруса, яка зараз розробляється, знаходиться під питанням.

Головне