Розкрито черговий фейк на російському телебаченні. В сюжеті на каналі "Россия 24" показали нібито надрозумного робота Бориса, який насправді виявився людиною в костюмі.
У російському місті Ярославль 11 грудня відкрився форум "Проекторія", що щорічно проводиться за розпорядженням президента РФ Володимира Путіна.
У день відкриття на форумі показали робота Бориса, який нібито знає математику, вміє ходити, говорити і танцювати під Skibidi. Борису присвятили частину сюжету журналісти програми "Вести Ярославль": його показували під час слів про "найсучасніших роботів" на форумі. Інших роботів в сюжеті "Росії 24" не було.
Показаний на сцені "Проекторії" робот викликав безліч питань, адже у робота не було видно жодного датчика. Також у глядачів викликало підозри те, що російські вчені так швидко отримали готового робота, без публікації будь-яких проміжних результатів. При цьому в інтернеті про робота Бориса нічого невідомо, а судячи з заявленим характеристикам, це мав бути один з найбільш просунутих роботів в світі. Крім того, робот здійснює забагато зайвих рухів різними частинами тіла під час танцю, що більше схоже на незграбні рухи людини, скуті незручним костюмом, ніж на запрограмовані руху справжнього робота.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Відповідь на всі ці питання була знайдена після нетривалого пошуку в інтернеті за запитом "костюм робота". Виявилось, що на форумі була присутня людина у костюмі "Робот Альоша".
Продавці "Альоші" заявляють, що "дизайн і технічне виконання цього костюма створюють майже повну ілюзію, що перед вами справжній робот" і що "візуально здається, що робот, подібно роботу Asimo, ходить злегка присівши, але насправді аніматор всередині ходить прямо і відчуває себе цілком комфортно".
При цьому "Росія 24" вірогідніше за все знала про підробку і не була обманута організаторами форуму, адже на фото "Вістей" можна побачити шию аніматора всередині костюму. Протягом усього сюжету журналісти не говорили, що робот несправжній. Зате відзначали його здібності до навчання.
Пізніше "Росія 24" видалила сюжет програми "Вести Ярославль" з роботом Борисом зі свого YouTube-каналу.
Нагадаємо, раніше фейковий "українець" розповів про свою участь у російській пропаганді на замовлення "Першого каналу".