Боржники за “комуналку“ зможуть оголосити себе банкрутами

Автор: Міхєєнко Наталія

Президент України Петро Порошенко підписав Кодекс з процедур банкрутства, який дозволяє українцям, що мають борги за комунальні послуги, визнавати себе банкрутами. Закон набере чинності через шість місяців.

Боржники за “комуналку“ зможуть оголосити себе банкрутами - today.ua

Керуючий партнер консалтингової компанії «Фінансова студія» Євген Невмержицький розповів, чого чекати простим людям та боржникам за комунальні послуги від нового Кодексу з процедур банкрутства.

- Фізична особа або підприємець може бути визнаний банкрутом за рішенням господарського суду. Дане рішення приймається в результаті розгляду процедури банкрутства згідно з прийнятим кодексом, а саме — статей про відновлення платоспроможності боржника, - каже Євген Невмержицький. - Ініціювати процедуру банкрутства може сам боржник, якщо вважає, що не може розплатитися з боргами, для нього краще пройти процедуру, в результаті якої буде покрита частина боргових зобов'язань за рахунок реалізації його майна, а решту суму спишуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Приводом для банкрутства можуть стати будь-які види заборгованості, в тому числі за комунальні послуги. Якщо людина, наприклад, живе в будинку, який обслуговувати не має фінансової можливості, і не платить за «комуналку» тривалий період, то можлива ситуація, в якій для нього більш вигідно ініціювати процедуру банкрутства. В результаті буде реалізована його нерухомість, інше майно, що не є життєво необхідним. За рахунок продажу покриється частина заборгованості, включаючи борги за комунальні послуги, а решту суму спишуть. Оскільки кожна ситуація є індивідуальною, всі обставини розглядаються судом і визначається, яке саме майно життєво необхідно для боржника і його сім'ї і не підлягає реалізації.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Нагадаємо, Верховний суд України виніс рішення про неможливість виселення з іпотечного житла за позовом неволодіючого власника, що придбав майно з такими ризиками в іпотекоутримувача.

Головне