На погашення заборгованості по заробітній платі медичним працівникам у регіонах необхідно півтора мільярда гривень. Про це заявила в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
За її словами, до кінця року планується виплатити 90% існуючих боргів. Решту 10 % мають покрити місцеві бюджети.
Національна служба здоров’я України розподіляє резервні гроші, аби заплатити борги лікарям. В Україні є області, які вклалися у субвенцію держави і не мають заборгованості перед медиками. Але в деяких областях "роками не роблять жодної оптимізації", як, наприклад, в Івано-Франківській області.
"З наступного року, коли всі лікарні перейдуть на нову систему фінансування, вони самі вирішуватимуть, які зарплати мають бути у медперсоналу. Лікарні звільнять від тарифної сітки. Передбачаємо, що у 2020-2021 році вже не буде такого явища як заборгованість по зарплатах лікарів, бо не буде субвенцій, і кожна лікарня фінансуватиметься через надання послуг і сама розподілятиме свої кошти", - пояснила Супрун.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я також зазначила, що у лікарів, з якими пацієнти підписали декларації, зарплати підвищилися у три рази.
Нагадаємо, за новою медичною реформою, яка запрацює наступного року, передбачається підвищити зарплату медикам, встановити GPS-трекери у каретах "швидкої", закупити новий транспорт, зробити безкоштовними пологи та аналізи.
Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров’я України направило на лікування у закордонні клініки 21 пацієнта.
Вчора, 30 жовтня, канівські вчителі заблокували всі в’їзди до міста, вимагаючи повернути їм заробітні плати та відпускні.