Мільйонерам із Верховної Ради держбюджет сплачує оренду столичного житла. Дані про те, хто за квітень отримав компенсацію за оренду житла оприлюднив "Комітет виборців України".
Так, за минулий місяць скористалися державною допомогою на оплату оренди житла 52 народні обранці. Комітет виборців зробив аналіз їхніх декларацій і з'ясував, що 25 із них є мільйонерами. Не доларовими, звичайно, проте і в гривнях далеко не кожен українець може похвалитися мільйонними доходами.
Йдеться про гроші, які вони задекларували на банківських депозитах і у вигляді готівки, що є в них на руках. При цьому гроші, якими володіють члени їхніх сімей (чоловіки, дружини), не враховувалися. Бралося до уваги лише те, що задекларовано як особисті заощадження народного обранця. 19 із 25 мільйонерів, які не можуть прожити без бюджетної допомоги, входять до правлячої партії.
Отже, хто ж ці бідні "слуги", яким при їхніх мільйонних заощадженнях знадобилася ще й допомогу злиденної держави:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- Олександр Трухін – задекларував 21,7 млн грн.
- Артем Кунаєв – 9,9 млн грн.
- Степан Чернявський – 9,6 млн грн.
- Павло Якименко – 9,4 млн грн.
- Олександр Салійчук – 8,6 млн грн.
- Євген Петруняк – 7 млн грн.
- Олексій Ковальов – 6,9 млн грн.
- Федір Веніславський – 6,8 млн грн.
- Богдан Торохтій – 6,4 млн грн.
- Андрій Костін – 4,8 млн грн.
- Олександр Аліксійчук – 4,3 млн грн.
- Геннадій Касай – 4,1 млн грн.
- Олександр Горобець – 2,9 млн грн.
- Ганна Лічман – 2,6 млн грн.
- Артем Черноморов – 2,5 млн грн.
- Максим Зуєв – 2 млн грн.
- Едуард Прощук – 1,9 млн грн.
- Дмитро Нальотов – 1,6 млн грн.
- Олена Копанчук – 1,2 млн грн.
До цих дев'ятнадцяти народних обранців цілком можна додати (для рівного рахунку) ще одного – Максима Бужанського. Справа в тому, що добрий нардеп Бужанський позичив 332 тисячі доларів комусь зі своїх знайомих. Але ж йому колись ці гроші мають повернути, а значить, вони - його. Крім того, ще 218 тисяч доларів готівкою тримає у себе дружина народного обранця. Але, очевидно, вона з чоловіком своїми грошима не ділиться. Інакше, напевно, позичила б йому на оплату орендованого житла.
Звичайно, багатенькі "слуги", хоча і в більшості, проте не єдині, хто "юзає" бюджетні кошти для оплати найманого житла. У п'ятірку найбагатших одержувачів державної допомоги, крім трьох слуг – Трухіна, Кунаєва і Чернявського, увійшли також Анатолій Урбанський, що входить у групу "За майбутнє" з 19,7 млн гривень, і також "батьківщинівець" Олег Мейдич, який володіє 9,8 млн гривень.
Загалом виходить, що кожен другий нардеп, який отримує гроші з бюджету за сплату оренди житла, є мільйонером. У середньому кожному з них із державної скарбниці за місяць було компенсовано близько 20 тисяч гривень. І це лише квітнева цифра, яка виявилася скромніше, ніж у попередні місяці, через скорочення деяких виплат. У квітні на компенсацію оренди житла депутатам пішло 1, 2 млн гривень, а в березні – 2,3 млн. Очевидно, і в попередні місяці також було не менше.
Нагадаємо, згідно з декларацією про доходи екс-президента Петра Порошенка, колишній гарант в минулому році витратив більше грошей, ніж заробив. Найбільшу суму, понад 584 мільйони гривень, Порошенко витратив на свою виборчу кампанію.