Порошенко оприлюднив декларацію про доходи: екс-гарант витратився на виборах

Порошенко оприлюднив декларацію про доходи: екс-гарант витратився на виборах - today.ua

П'ятий президент України Петро Порошенко оприлюднив декларацію свої доходів і витрат за минулий, 2019 рік. Так, згідно з цим документом "в засіки" екс-гаранта у минулому році надійшло 772 мільйона гривень доходів. При цьому він заплатив 188 мільйонів податків, і ще понад 200 млн витратив у вигляді благодійності на різні соціальні проекти.

Найбільшу частину доходу Петра Порошенка склали дивіденди – понад 606 млн гривень, повідомляє прес-служба президента. Це – не річна сума дивідендів, а, принаймні, підсумкова за чотири роки. Адже з 2014 року Порошенко своїх дивідендів не отримував. Він зажадав їх лише наприкінці 2018, щоби задіяти ці кошти у своїй виборчій кампанії.

Ще трохи більше 33 мільйонів Петру Порошенку приніс продаж акцій Міжнародного інвестиційного банку. Він також отримав "невеликий" прибуток, майже 16 мільйонів, від відсотків на розміщених депозитах.

Крім того, п'ятому президенту вдалося виграти судовий процес із компанією Бі-Бі-Сі, яка поширила про нього недостовірну інформацію. Таким чином, його бюджет поповнився ще понад 6 мільйонами в якості компенсації судових витрат та моральної шкоди, завданої йому брехливою інформацією ЗМІ.

За повідомленням прес-служби, Петро Порошенко задекларував як прибуток також повернення вартості облігацій внутрішньої державної позики. Ця сума склала 108 млн 703 тис. гривень. Хоча насправді чистий прибуток від цієї операції набагато скромніший –лише 4 млн 609 тис. гривень.

Левову частку витрат Петра Порошенка склали виборчі видатки. Гарант витратив на те, щоби не заробити собі приставку "екс", 584 млн 414 тис. гривень. Якщо при цьому додати ще задекларовані ним податки і 200 мільйонів, витрачені на благодійність, то виходить, що Петро Олексійович добряче витратився за минулий рік. Сума його витрат перевищила 972 мільйони, фактично майже досягла мільярда гривень. Тобто, баланс видатків і доходів склав близько 200 мільйонів на користь перших. І якщо б не накопичення попередніх років, президент міг би піти з торбою.

Однак і в цьому році п'ятий президент не припинив благодійності. Вже у 2020, за повідомленням прес-служби, Петро Порошенко витратив понад 100 мільйонів гривень на боротьбу з епідемією коронавірусу.

При цьому видання Forbes Україна розмістило Петра Порошенка на третій позиції в ряду найбагатших людей України. Із активами на суму 1,4 млрд доларів Петро Олексійович поступився лише Ринату Ахметову і Віктору Пінчуку. Втім, дехто каже, що інформація Forbes Україна недостовірна, і насправді п'ятий президент України набагато бідніший.

Закон про кримінальну відповідальність за п'яне водіння прожив лише добу: чому так вийшло
Кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому вигляді в Україні проіснувала лише добу. З 1 липня закон вступив в силу, змусивши любителів п'ян...
Чому коронавірус у хворих в Україні протікає легше, ніж в Європі і в Китаї – думка лікарів
Цікаву особливість коронавірусної хвороби в українців помітили багато експертів. Небезпечна недуга у пацієнтів на території України протікає значно ле...
У Мукачеві з РПГ обстріляли комплекс відпочинку: фото та відео з місця події
Вночі на Закарпатті сталася резонансна подія. Невідомі з ручного протитанкового гранатомета обстріляли розважальний комплекс відпочинку «Аква сіті». ...
Статистика по коронавірусу в Україні: кількість хворих стрімко зменшується
Якщо тенденція продовжиться, то найближчим часом Україна зможе вибратися з важкої коронакризиси. Оновлені дані МОЗ вселяють оптимізм, оскільки нових в...
Українці можуть втратити все накопичене на старість: тривожний прогноз економіста
Українці, які будуть відраховувати гроші в накопичувальні пенсійні фонди, можуть одразу втратити все, що буде ними накопичено на старість. Таку тривож...