Делегація парламентської групи дружби "Австрія-Україна" Національної ради Австрії перебуває з робочим візитом в Україні з 6 по 8 вересня, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на "Австрійське агентство преси" (АРА).
Очолює австрійську делегацію голова групи Роберт Лугар від правої "Австрійської партії свободи".
"У четвер, 6 вересня, представники групи дружби "Австрія-Україна" в австрійському парламенті провели у Києві зустріч з українськими парламентаріями", - йдеться у повідомленні.
На зустрічі з австрійськими парламентаріями були присутні близько 10 українських колег.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Роберт Лугар під час зустрічі пропонував сконцентруватися на економічних темах.
"Роберт Лугар висловив солідарність Австрії із загальною позицією Європейського Союзу щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, невизнання незаконної окупації Криму Росією, продовження санкцій проти російського агресора. Але, на його думку, діалог із Росією повинен тривати задля успішного вирішення конфлікту", - йдеться у повідомленні.
Він заявив, що Австрію із Україною пов’язує спільна історія, культура, а також спільні європейські цінності. "Ми сподіваємося, що наша співпраця і надалі розвиватиметься у такому ж напрямі", – додав голова австрійсько-української парламентської групи.
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна розраховує на подальше дотримання єдиної консолідованої позиції ЄС щодо питань підтримки суверенітету України та продовження санаційного тиску на Росію в ході головування в Раді ЄС.
Також під час зустріч йшлося також про економічні відносини та австрійські інвестиції в Україну.
"Тішить, що дедалі більше австрійських інвесторів і підприємців відкривають для себе Україну. Ми розраховуємо на подальше збереження позитивної тенденції у зростанні обсягів двосторонньої торгівлі і готові всіляко сприяти новим австрійським компаніям на українському ринку", – повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Сторони також торкнулися питання захисту навколишнього середовища, розвитку лісового господарства та все ще існуючих у окремих інвесторів проблем на митниці. Віце-прем’єр-міністр розповіла про прогрес у боротьбі з контрабандою та пріоритизацію реформування митниці, зокрема в рамках співпраці з ЄС .
Також Віце-прем`єр-міністр висловила сподівання, що парламент Австрійської Республіки розгляне питання визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні актом геноциду, як це вже зробили 14 країн світу. «Це одна з тих сторінок нашої історії, яку свідомо замовчував СРСР, а Росія як його правонаступниця активно заперечує», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Нагадаємо, 6 вересня в Україні розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ).