Антибіотики продаватимуть тільки за рецептом - Кабмін

Кабмін зобов'язав МОЗ до кінця II кварталу 2019 року розробити нормативні акти для відпустки аптеками протимікробних препаратів виключно за рецептом.

Антибіотики продаватимуть тільки за рецептом - Кабмін - today.ua

Відзначається, що Кабмін України затвердив план боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, що передбачає обмеження безрецептурного доступу до антибіотиків. Відповідну постанову уряд Гройсмана прийняв на засіданні в середу, 6 березня.

Згідно з постановою Кабінету міністрів України, до кінця другого кварталу 2019 року МОЗ має розробити нормативні актів для відпустки аптечними установами протимікробних препаратів виключно за рецептом, а також розробити порядок дозорного епідеміологічного нагляду за противомикробной резистентністю, а також розробити і затвердити порядок обліку інфекційних захворювань і хвороб, пов'язаних з наданням медичної допомоги.

А до кінця III кварталу 2019 року МОЗ має розробити та затвердити порядок використання протимікробних препаратів та порядок збору інформації про споживання зареєстрованих в Україні антибіотиків.

До 2020 року МОЗ має затвердити в якості форми первинної облікової документації Листок призначень лікарських засобів і медвиробів під час надання медичної допомоги в амбулаторних умовах.

Раніше в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун поінформувала українців про те, що алкоголь повністю несумісний тільки з деякими антибіотиками.

ДЖЕРЕЛОinterfax.com.ua