26 жовтня: яке сьогодні свято, і що не можна робити

Автор: Лобанова Єлизавета

У суботу, 26 жовтня, православні відзначають свято Іверської ікони Божої Матері, яка вважається заступницею роду людського. Біля її ікони зазвичай моляться про заступництво себе, своїх рідних і навіть своїх ворогів, про втішення в бідах, при пожежах чи незгодах. За переказами, ікону писав сподвижник апостола Павла, євангеліст Лука.

26 жовтня: яке сьогодні свято, і що не можна робити - today.ua

На Іверській іконі зображена Діва Марія з немовлям. Оригінал ікони знаходиться в Іверському монастирі в Греції.

Цей день ще називають банним. Наші предки вважали, що сьогодні обов'язково потрібно було паритися в лазні. Це, на їх думку, захищало від усіх недуг до наступного року.

Так, 26 жовтня приводили лазню до ладу: міняли гнилі дошки і лавки, чистили місткості для води, піч і так далі. В лазні немає ікон, там милися, знявши охоронний натільний хрест, тому входили в неї з оглядкою, просили дозволу у банного господаря, іноді примовляючи: "Пан господар, пусти в баню помитися, попаритися". В лазню ходили тільки вранці або вдень. Паритися після заходу сонця було суворо заборонено, щоб не розсердити духа лазні – банника.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Найчастіше банника представляли у вигляді маленького, але дуже сильного дідка. Він був голий, з довгою бородою, покритою цвіллю. Часом він міг з'явитися людині в страшному обличчі – високий чорний і волохатий чоловік, з залізними руками, довгим волоссям і кігтями. За повір'ями, банний дух може перетворитися в кота, собаку, жабу і навіть зайця. Люди, які приходять попаритися, намагалися умилостивити духа, що в ній живе. Йому залишали шматочок мила, в кадушках трохи води, а в кутку – віник.

Прикмети на 26 жовтня

  • Сонце сходить з-за хмар – погода буде мінливою.
  • Півні заспівали рано вранці — потепліє.
  • Хмари швидко біжать з півдня – до негоди.
  • Хмари червоного кольору – до дощу. Якщо вони йдуть з півдня – до поривчастому вітрі.

У цей день категорично заборонено:

  • Лихословити.
  • Займатися рукоділлям.
  • Працювати по дому (особливо вагітним).

Раніше повідомлялося, як правильно підготувати свій організм до нового режиму після переходу на зимовий час. Нагадаємо, переведення годинників в Україні відбудеться вже цієї неділі, 27 жовтня. Стрілки годинника переведуться на годину назад.

Головне