В ніч з 13 на 14 січня українці відзначають Старий новий рік, а також Васильєв день та Обрізання Господнє. Також 14 січня відзначають іменини Василь, Богдан, В'ячеслав та Григорій.
Свято Старий Новий рік з'явилось в результаті зміни літочислення. Через розбіжності календарів сьогодні ми відзначаємо два "Нових року" - за старим і новим стилем. Для багатьох віруючих старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного посту.
Також 14 січня святкують Васильєв день. Цей православне свято відзначається на честь Василія Великого, відомого також як Василь Кесарійський. У четвертому столітті він був архієпископом Кесарії Каппадокійської і прославився як богослов, автор безлічі проповідей і творець ідеї іконостасу.
Прикмети на 14 січня
- Якщо людина народилася 14 січня, то, згідно з повір'ями, вона буде дуже багатою. В якості оберега йому рекомендується носити яшму.
- Якщо в цей день небо ясне і зоряне, слід очікувати гарного врожаю ягід.
- На Василя туман - до урожаю.
- Якщо в цей день з'являється багато пухнастого інею на деревах, рік буде багатим на мед.
- Заметіль 14 січня віщує великий урожай горіхів.
Чого не можна робити 14 січня
- У цей день не можна лаятися і лихословити, думати про погане, оскільки є повір'я, що як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш (нехай навіть мова йде про старий Новий рік).
- Не можна позичати гроші, щоб не бути в боргах весь рік.
- Якщо в цей день вдягнути щось нове, то протягом всього року людину буде супроводжувати удача.
Раніше також повідомлялось, що Україні і Білорусі 14 січня святкують Щедрий вечір, який охоплює святкування, гуляння і ворожіння.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal