В Україні, якщо звільнитися за згодою обох сторін, допомогу по безробіттю можна оформити відразу, а за власним бажанням – після трьох місяців безробіття. При цьому розмір цієї допомоги складає левову частку зарплати, повідомляють українські ЗМІ.
"Допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, і її виплата починається з 91-го календарного дня", – йдеться в законі про соціальне страхування.
Отже, максимальна виплата:
- 50% зарплати – стаж до 2 років;
- 55% зарплати – стаж 2-6 років;
- 60% зарплати – стаж 9-10 років;
- 70% зарплати – більше 10 років стажу.
Перші три місяці працівникові платять повну виплату, наступні три місяці – 80%, потім – 70%. При цьому отримувати гроші можна протягом 9 місяців. Варто зазначити, що фактично це не допомога від держави – це страховка, яку платять всі, хто працює. Із зарплати українців щомісячно 22% розподіляють до трьох фондів, один з яких – фонд по безробіттю.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Для прикладу, якщо українець мав офіційну зарплату в розмірі 13 тисяч грн і звільнився за згодою сторін, при стажі в 4 роки перші три місяці можна отримувати свою законну страхову виплату в розмірі 7,1 тис. грн. Потім ще три місяці – по 5,7 тис. грн, і ще стільки ж – по 5 тис. грн. Але це за умови, що за весь цей період так і не буде знайдено роботу.
Нагадаємо, у команді президента України Володимира Зеленського визнали, що заяви про вчительську зарплату в $4000 поки що нездійсненні.